Benefity pre učiteľov, aké tu ešte neboli!

29.09.2016
Vzdelávanie a výchova

Stránka www.skolskyportal.sk je tu nielen pre učiteľov, ale všetkých priaznivcov kvalitného vzdelávania už 7 rokov, počas ktorých sa stala najväčším komunitným portálom pre učiteľov na Slovensku. Od septembra tohto roka vo svojej vynovenej verzii prináša návštevníkom benefity, aké tu ešte neboli! Poďte, zoznámte sa s novým a lepším Školským portálom! Presvedčte sa sami, že nejde len o nové farby a logo. Vynovený Školský portál vám prináša oveľa viac! 

Ako sa orientovať na novom Školskom portáli?

Školský portál sme pre vás urobili čo najprehľadnejší, aby ste sa vždy jednoducho dostali k tomu, čo vás zaujíma:

Články podľa zamerania

Aktuálne články nájdete rozdelené podľa obsahu do piatich sekcií: legislatíva, personalistika, prevádzka školy, vzdelávanie a výchova, škola a rodina.

Clanky

Fórum – miesto pre vašu diskusiu, udalosti a dôležité linky

Chcete sa opýtať na skúsenosti iných učiteľov, prečítať si ich názory? Využite naše fórum, kde sa po prihlásení môžete zapojiť do diskusie s ostatnými.

Zaujímajú vás najbližšie udalosti, ktoré sa dejú v oblasti školstva? Potrebujete si stiahnuť dôležité dokumenty? Využite odkazy na fórum, udalosti, resp. dôležité linky v hornej časti stránky (modré záložky) a dostaňte sa rovno k informáciám, ktoré potrebujete!

Aké benefity vám prináša Školský portál?

Okrem denne aktualizovaných informácií z oblasti školstva vám pravidelne prinášame aj praktické pomôcky priamo využiteľné na vyučovaní.

Aktivity

Kaleidoskop prírodných vied

Kaleidoskop obsahuje tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre registrovaných používateľov stránky, ktoré môžete využiť na prírodovedných predmetoch. Či už je to fyzika, chémia, prírodoveda alebo matematika, na každý predmet je tematicky zamerané iné cvičenie, ktoré môžete robiť so žiakmi na hodinách. Pridanou hodnotou je využívanie medzipredmetových vzťahov. Napríklad o ľudskom srdci sa dá niečo nové naučiť na biológii, ale rovnako tak aj na fyzike, chémii, či dokonca matematike. Prečo si neuľahčiť prípravu na vyučovanie a svojim žiakom spestriť hodiny o zaujímavé aktivity? Viac informácií nájdete TU.

Škôlkar

Zaujímavé nápady na edukačné aktivity pre materské školy a malých škôlkarov vo veku 5 – 6 rokov. To je obsah sekcie Škôlkar, v ktorej nájdete pravidelný seriál cvičení a aktivít pre všetky vzdelávacie oblasti predprimárneho vzdelávania, a to v súlade s Inovovaným ŠVP pre MŠ. Dozviete sa podrobnosti k vykonaniu aktivity, ako napríklad jej zameranie, potrebné pomôcky, popis aktivity a tipy. Ak chcete byť pravidelne mesačne zásobení o nové zábavné a poučné aktivity, nezabudnite sa prihlásiť na odber TU. Aktivity priložené na stiahnutie sú vám dostupné po prihlásení.

Úspešný manažment triedy

Christoph Eichhorn, švajčiarsky supervízor a psychoterapeut, vám prostredníctvom článkov prezradí, ako zvládnuť žiakov, zabrániť vyrušovaniu a vytvoriť v triede príjemnú atmosféru. Nechajte sa inšpirovať a využite skúsenosti odborníka v oblasti zdravotnej psychológie a sebamanažmentu. Články nájdete TU.

Odborník radí

Odborné články na špecifické témy pre vás píše Ing. Jarmila Belešová, odborníčka v oblasti personalistiky pre školy, ktorá má dvadsaťročné skúsenosti z pôsobenia na MŠVVaŠ SR. Spôsobilosť na právne úkony, zaradenie učiteľky MŠ, rodinný príslušník ako nadriadený, skončenie pracovného pomeru s dôchodcom – možno aj vy riešite podobný problém. Odborné rady nájdete TU.

Zriaďovateľ

Zriaďovateľ

Prichádzate do konfliktu so zriaďovateľom školy? Práve pre zriaďovateľov je tu úplne nový newsletter, ktorý im s mesačnou pravidelnosťou bude pomáhať pri ich náročnej práci. Ak majú zriaďovatelia záujem o aktuálny prehľad najdôležitejších správ, radi by získali konkrétne návody na aplikáciu zložitých nariadení do praxe alebo by chceli mať prístup k informáciám o organizácii riaditeľov škôl a školských zariadení, na odber newslettera sa môžu prihlásiť TU.

Aktuálne články na Školskom portáli určené pre zriaďovateľov sú dostupné TU.

Testovanie SJL

Učíte slovenský jazyk a literatúru na druhom stupni ZŠ? Pripravte svojich žiakov na celoslovenské testovanie pomocou testových otázok pripravených pre konkrétne ročníky a učivo. Úlohy u žiakov rozvíjajú logické myslenie, čítanie s porozumením, aplikáciu poznatkov a overovanie vedomostí a vám šetria čas na prípravu praktických cvičení, ktoré by pripravili žiakov na Testovanie 5 či 9. Prečo nedať žiakom šancu, aby si vyskúšali testovanie aj „na nečisto“? Viac zistíte TU.

Žiak so ŠVVP

Učíte žiaka so špecifickými poruchami učenia? Potrebujete aktivity určené pre žiaka s dysgrafiou, dysortografiou, dyslexiou alebo dyskalkúliou? Prinášame vám na stiahnutie špeciálne aktivity a úlohy zostavené odborníkmi, ktorými si žiak precvičí správnu techniku čítania, písania, osvojí si gramatiku alebo precvičí matematiku. Každá aktivita obsahuje metodické pokyny a ciele. Ak máte o aktivity záujem, prihláste sa TU!

Súťaže

Zasúťažte si s nami o praktické učebné pomôcky a ďalšie zaujímavé ceny. Vždy aktuálne súťaže nájdete pod príslušnými obrázkami. Či už chcete zapojiť žiakov alebo len odpovedať na aktuálnu otázku mesiaca, sledujte našu súťažnú sekciu a neváhajte sa zapojiť!

Aktuálne prebieha súťaž Čitateľský oriešok 3 pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka, ktorá je zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti, fantázie a predstavivosti žiakov. Zapojte sa do súťaže TU, získajte zľavu na pracovné zošity Tajomstvá sveta a hrajte o vecné ceny!

Chcete byť v obraze ale nemáte čas na každodenné sledovanie diania v školstve?

Prihlásiť sa môžete na odber noviniek a my vám raz za mesiac pošleme zoznam najdôležitejších článkov z oblasti školstva za posledný mesiac. Ak chcete mať aktuálne informácie o udalostiach, ktoré sa budú konať v najbližšom období, sledujte naše Udalosti a v kalendári si jednoducho môžete nájsť to, čo vás zaujíma.

Newsletter

Hľadáte si prácu v oblasti školstva?

Či už ste učiteľ, vychovávateľ alebo špeciálny pedagóg, priamo na Školskom portáli nájdete ponuku aktuálnych pozícií v oblasti školstva, ktorá je vytváraná v spolupráci s portálom EDUJOBS. Želáme veľa šťastia pri hľadaní práce!

Ak ste zaznamenali počas septembra na Školskom portáli nejakú technickú chybu, veľmi nás to mrzí. Vynovený Školský portál je tu pre vás. Neustále sa snažíme o jeho zdokonaľovanie a teší nás záujem, ktorý oň máte. Akékoľvek návrhy a pripomienky na zlepšenie nám, prosím, pošlite na adresu info@skolskyportal.sk.

Želáme vám príjemné čítanie a veľa pracovných aj osobných úspechov v novom školskom roku!

Tím Školského portálu

Kľúčové slová

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte