Rezort školstva odporúča umožniť deťom z Ukrajiny trénovať v kluboch

14.03.2022
Vzdelávanie a výchova

Ministerstvo chápe, v akej situácii sa momentálne ukrajinské deti a ich rodičia nachádzajú, a poukazuje na to, že ich fyzické, ale najmä psychické zdravie je dôležité.

Športovým zväzom, organizáciám a klubom odporúča Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, aby umožnili deťom z ukrajinských rodín trénovať v športových kluboch. Účelom je uvoľnenie sociálneho a duševného napätia u týchto detí. Vyplýva to z odporúčania rezortu školstva zverejneného na jeho webe.
"Aktívne vyhľadávajte deti utečencov, ktoré prejavia záujem trénovať, bude im tak umožnené rozptýlenie od aktuálnych problémov," vyzval športové kluby a zväzy rezort školstva. Zároveň apeluje na to, aby do klubov prijali ukrajinských trénerov a iných športových odborníkov s utečeneckým statusom.
"V prípade, ak to predpisy športových zväzov umožňujú, prijmite úpravu súťažných predpisov tak, aby sa ukrajinskí športovci mohli zúčastňovať na športových súťažiach," vyzvalo ministerstvo školstva športové kluby. Zároveň ich žiada, aby informovali o zaradení ukrajinských športovcov so statusom utečenca do klubu a do tréningového procesu (pohlavie, vek, šport) na ukrajina.sport@minedu.sk.
Rezort školstva chápe, v akej situácii sa momentálne ukrajinské deti a ich rodičia nachádzajú, a poukazuje na to, že ich fyzické, ale najmä psychické zdravie je dôležité. "Šport je jedným z najlepších nástrojov, ktorý vám pomôže zvládnuť toto ťažké obdobie. Vďaka športu prídete na iné myšlienky," adresovalo výzvu ministerstvo školstva ukrajinským deťom a ich rodičom. Zároveň rezort poukázal na to, že ľudia zo športových organizácií pomôžu so zaradením detí do tréningového procesu. Na svojom webe ministerstvo zverejnilo aj kontakty na športové zväzy, ktoré pomôžu záujemcom nájsť vhodný klub v ich okolí, ktorý môžu následne kontaktovať.

 

Zdroj: skolske.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte