9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
jana chmelova
OTAZKY

Dobry vecer. Chcela by som sa opytat:
1. ucitelka v specialnej materskej skole ja povinna prebalovat deti?
2. ucitelka v specialnej materskej skole je povinna pripravovat olovrant detom?
3. moze ucitelka odmietnut riaditelke ist domov, ak je nizky stav deti?
Velmi by nam pomohlo, ak by ste nam niekto zodpovedal tieto otazky. Dakujem za odpovede. Pekny vecer

Daniela Rusnaciková
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ako to je s rozširujúcim štúdiom. Aktuálne študujem angličtinu - rozširujúce štúdium a učím angličtinu na druhom stupni ZŠ. Predtým som bola učiteľ na prvom stupni a študovala som primárne vzdelávanie. Študovať RŠ som začala z dôvodu zvýšenia kvalifikácie. Chcem sa teda opýtať, či po ukončení tohto štúdia budem mať nárok aj na mzdový príplatok, príp. zaradenie do inej platovej triedy? Vôbec tomu nerozumiem, lebo mi bolo povedané, že pravdepodobne nie. Rozširujúce štúdium slúži len na doplnenie kvalifikácie bez nároku na zvýšenie mzdy? A potrebujem ho vôbec? Keďže som si naštudovala, že učiteľ primárneho vzdelávania môže na druhom stupni učiť výchovy a cudzí jazyk... Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Po absolvovaní rozširujúceho štúdia anglického jazyka podáte zamestnávateľovi žiadosť spolu s osvedčením a požiadate ho o priznanie príplatku za profesijný rozvoj podľa § 14e ods. 1písm. a) zákona č. 553/2003 Z. z.

Karolina Kopáčiková
Funkčné vzdelávanie, pozícia riaditeľa školy

Dobrý deň prajem,
chcela by som sa informovať, ohľadom povinnosti absolvovania funkčného vzdelávania na pozíciu riaditeľa škody.
Konkurz by mal byť vyhlásený do konca roka 2022, s nástupom do funkcie od 1.9.2023.
Je možnosť absolvovať funkčné vzdelávanie aj po nástupe do funkcie?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Funkčné vzdelávanie, pozícia riaditeľa školy

Funkčné vzdelávanie na pozíciu riaditeľa školy musíte absolvovať v súlade s § 90d ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z. najneskôr do 31. 8. 2026.

irimit
Riaditeľ školy -školský špeciálny pedagôg

Chcela by som sa opýtať, či môže riaditeľ v neplnoorganizovanej ZŠ vykonávať aj funkciu špeciálneho pedagóga na skrátený úväzok. Ak áno, tak mu pracovnú zmluvu vyhotoví a podpíše zriaďovateľ?Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Riaditeľ školy -školský špeciálny pedagóg

Dobrý deň,
v podstate riaditeľ môže vykonávať aj činnosť školského špeciálneho pedagóga, ak je také pracovné miesto v škole systematizované. Pracovnú zmluvu za zamestnávateľa mu podpíše zriaďovateľ.

SimonetaAdamkova
Úväzok dvoch zastupcov v zuš

Dobrý deň, prosím vás, aký majú mať úväzok dvaja zástupcovia zuš, ak majú počet tried nad 19? Podľa tabuľky je to 10 hodín. My však máme podľa vedúceho odboru každý 15 hodín. Máme to chápať tak, že na každého zástupcu sa ráta počet tried nad 19 tried? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Úväzok dvoch zastupcov v zuš

Dobrý deň,
počet zástupcov riaditeľa školy určuje riaditeľ v organizačnom poriadku. Ak je na škole 19 tried a dvaja zástupcovia, tak počet tried sa delí medzi dvoch zástupcov, teda 10, prípadne 11 tried na jedného zástupcu, t. j. 11 hodín základný úväzok. Neviem z akej tabuľky ste vychádzali, lebo ja asi takú nemám.