6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Petra111
Odpracované roky

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať či by ste mi vedeli poradiť ako to je so započítanou praxou po materskej. Momentálne mám odrobené 2 roky pred materskou, v škole som nemala zmluvu na dobu neurčitú, vždy iba na rok a od septembra plánujem nastúpiť do novej školy po 4 rokoch materskej. Či sa do odpracovamých rokov, praxe, počítajú aj roky na materskej alebo nie a či je tam problém keď nemám zmluvu na trvalo, ale nastupujem do novej školy.

Vopred ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Odpracované roky

Dobrý deň,
skutočnosť, či je pracovná zmluva uzatvorená na určitú dobu alebo neurčitý čas, nemá žiadny súvis so započítaním praxe a so započítaním doby materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky. Doba starostlivosti o dieťa sa do odpracovaných rokov započíta podľa § 6 ods. 4 písm. c) a odsek 5 zákona č. 553/2003 Z. z., na jedno dieťa podľa skutočnej doby, ale najviac tri roky, na dve a viac detí max. šesť rokov. Na takéto započítanie doby nemá vplyv ani zmena zamestnávateľa, teda zmena školy.

Petra111
Odpracované roky

Tak ak som spravne pochopila, tak po nastupe mi bude pocítaná prax spolu 8 rokov a o to budem mat aj zvýsený príspevok za odrobené roky ?

Maria Pavlikova
Odpracované roky

Dobrý deň,
nemám prehľad o Vašej praxi, ale malo by to tak byť. Prax na platovom dekréte sa uvádza k 31. 12. predchádzajúceho kalendárneho roku pre rok nasledujúci. Percento zvýšenia platovej tarify za odpracované roky Vám patrí.

M. Rákovská
Odpracované roky

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, keď pani učiteľka učila v škole 15 rokov, z toho bola na MD a RD 9 rokov ( má 3 deti ) môžeme jej zvýšiť platovú tarifu za 15 rokov alebo len za 12 rokov praxe? Ďakujem

Maria Pavlikova
Odpracované roky

Dobrý deň,
podľa § 6 ods. 4 písm. c) a § 5 zákona č. 553/2003 Z. z. možno započítať dobu starostlivosti o dieťa najviac šesť rokov zo súhrnu týchto dôb, t. j. na všetky deti najviac šesť rokov. Je to nejasné ? Platovú tarifu zvýšite o 12 rokov.