7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
szilvi
Uznanie vzdelania

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadne uznávania vzdelania. Paralelne pracujem asi 11 rokov na 0,5 úväzok ako samostatný odborný zamestnanec - psychológ na strednej škole a zároveň na 0,5 úväzok v psychologickej ambulancii. Mám ukončenú jednoodborovú psychológiu na Filozofickej fakulte. V júni 2014 som si na Slovenskej zdravotníckej univerzite ukončila špecializačné štúdium v odbore klinická psychológia, tak ako mi to vyplýva zo zákona o vzdelávaní iných zdravotníckych pracovníkov. Som teda atestovaný psychológ. Chcela som sa spýtať, či toto vzdelanie - táto atestácia mi môže byť uznaná aj na škole a mohla by som byť preradená z 10 triedy do 11. Vopred ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Uznanie vzdelania

Pre zamestnancov škôl - pedagogických zamestnancov aj odborných zametncancov sa uplatňuje okrem iných všeobecných a osobitných zákonov pri posudzovaní kvalifikačných predpokladov zákon č. 437/2009 Z. z. O atestáciách pojednáva uvedený zákon v § 49 až § 51. Ak by ste atestáciu vykonali podľa tohto predpisu, tak by Vám platila na zvýšenie platovej tarify. Uvádzate, že ste absolovali špecializačné štúdium v odbore klinická psychológia, čo nie je atestácia podľa školských predpisov.

Peter_H
Uznanie vzdelania

Dobrý deň, už tu zaznela podobná otázka (2017) pred 6-7 rokmi (medzičasom vyšiel nový zákon), ak robím samostatného školského psychológa viac ako 5r. a popri tom som si teraz ukončil atestáciu v Klinickej psychologii, je možné aby mi táto /klinická/ atestácia bola uznaná ako 1. atestácia ? Alebo odbornosť klinický psycholog vykonávajúci aj psychoterapiu stále nieje uznaná ako zvýšená hodnota školského psychológa.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Uznanie vzdelania

Dobrý deň,
ospravedlňujem sa, ale nie som oprávnená posudzovať rovnocennosť vzdelaní , odborností a atestácií.

Peter_H
uznanie vzdelania/prvá atestácia

Dobrý deň,
prepáčte, ospravedlňujem sa ak tak moja otázka vyznela. Pochopiteľne, nechcem aby ste posudzovali rovnocennosť vzdelaní či atestácií.
ďakujem.

konevalova@gmail.com
1 atestacia

Dobrý deň.v roku 2003 som ukončila učiteľstvo b-ch na UPJŠ.do 2006 som bola na doktorandskom štúdiu na technickej univerzite kde som aj vyučovala.bola som tam tri roky,ukončené bez titulu.nasledne som dva roky učila po 10 mesiacov.potom nasledovala materská až dodnes-4deticky.do roku 2008 som absolvovala aj rozsir štúdium špeciálnej pedag.tiez som získala štátnicu z anglického jazyka na jazykovej škole.ako to bolo do roku 2009.kolko rokov praxe bolo potrebné mať aby mi tieto štúdia mohli byť uznané ako 1atestacia?ako a kde sa takáto náhrada atestácie uznáva?ďakujem konevalova

Maria Pavlikova
1 atestacia

Dobrý deň,
žiadne zo vzdelaní, ktoré uvádzate sa nedá uplatniť ako náhrada prvej atestácie. Ani roky praxe to neovplyvnia. od 1. 9. 2019 je účinný zákon č. 138/2019 Z. z., ktorý zrušil zákon č. 317/2009 Z. z.