Predškoláci majú nové pracovné zošity

01.04.2022
Vzdelávanie a výchova

Vstup do prvého ročníka je pre každé dieťa významným medzníkom na jeho ceste za vzdelaním. Spája so s dovŕšením šiesteho roku života a dosiahnutím školskej zrelosti. Na trh prichádzajú dve novinky obľúbenej značky KULIFERDO pre predškolákov z dielne nakladateľstva RAABE.

Dvojica pracovných zošitov Kuliferdo predškolákom je určená deťom od 5 do 7 rokov. Sú zamerané na rozvoj grafomotorických a matematických zručností, aj zrakového a sluchového vnímania predškolákov. Pracovné zošity obsahujú pracovné listy, prostredníctvom ktorých učitelia ale aj rodičia doma, podporia rozvoj školskej spôsobilosti detí.

"Nové pracovné zošity sme obsahovo zamerali na tie oblasti, ktoré spôsobujú predškolákom najčastejšie problémy a ich rozvoj je podmienkou pre úspešný štart v škole," povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka RAABE Slovensko.

Okrem grafomotoriky si dieťa vďaka rozvíjajúcim aktivitám precvičí aj vizuálno-motorickú koordináciu a zmyslové vnímanie. Osvojuje si postupne tvary s jednoduchými líniami, pričom ich nácvik pomôže dieťaťu neskôr pri písaní. V rámci matematických zručností si zase škôlkari precvičujú priestorovú orientáciu, rozoznávanie farieb a geometrických tvarov, porovnávanie množstva, počítanie do desať a orientáciu v rade. Pracovné listy tiež rozvíjajú zrakovú diferenciáciu, zrakovú analýzu a syntézu a rozlišovanie reverzných (zrkadlovo obrátených) figúr. Ako prevencia problémov detí v písaní a čítaní slúži rozvoj sluchovej analyticko-syntetickej činnosti. 

Pridanou hodnotou je novinka, že oba pracovné zošity obsahujú QR kódy s prístupom na stránku, kde učitelia aj rodičia nájdu užitočné pomôcky na rozvoj matematických zručností vo forme obrázkov a pracovných listov spolu s teoretickými informáciami o školskej spôsobilosti a nespôsobilosti, vrátane pomôcok na rozvoj sluchovej percepcie vo forme obrázkov spolu s teoretickými informáciami o tom, ako materiál používať spolu s námetmi na hry.

 

Pre predškolákov s „odkladom“

Nakladateľstvo RAABE myslí aj na deti, ktoré ostanú v materskej škole o rok dlhšie, pretože ani po dosiahnutí hraničného veku nie sú spôsobilé plniť požiadavky školy. Pre ne je určená úplná novinka - pracovný zošit Kuliferdo – O rok dlhšie v materskej škole.

 

Zdroj: raabe.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte