Poďte na konferenciu Učiteľ nie je Google do Bratislavy

26.03.2024
Vzdelávanie a výchova

Najväčšie stretnutie učiteľov na Slovensku sa koná tento rok v termíne od 13. do 14. júna 2024 v bratislavskom Hoteli City Bratislava. Odborným garantom je Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA. 

Aktuálne témy z oblasti školstva na Slovensku. Trendy vo vzdelávaní zo zahraničia. Bohatý odborný program. Renomovaní lektori zo zahraničia, ale aj uznávaní spíkri zo Slovenska. A k tomu takmer 200 pedagógov z celého Slovenska. Taký bude v skratke jubilejný 10. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov – Učiteľ nie je Google, ktorý opäť organizuje odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko.

Konferencia je určená pre všetkých pedagógov, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: riaditeľ, zástupca školy, učiteľka v materskej škole... V rámci spoločných prednášok, ale neskôr aj voliteľných seminárov a workshopov odznejú nové informácie k aktuálnym témam, inšpirácie na rozvoj školstva a vzdelávania do budúcnosti, príklady dobrej praxe, a, samozrejme, chýbať nebudú ani inovácie v školskom prostredí. Podtitul konferencie znie: Ako sa prejaví zmena kurikula v klíme inkluzívnej školy, ktorý napovedá, že predmetom konferencie budú: nové kurikulum, klíma školy a inklúzia.  

Bohatý odborný aj sprievodný program

Odborný program tohtoročnej konferencie organizátori vystavali na troch tematických oblastiach:

 

1. Inklúzia je cesta, nie cieľ

Ako nastúpiť na dynamickú cestu k dosiahnutiu rovnosti a diverzity v spoločnosti? Ako vnímať inklúziu ako neustálu transformáciu spoločenstiev s dôrazom na vzájomné učenie a zmeny myslenia? 

 

2. Vnútorná rovnováha vedie k dobrej klíme školy

Identifikácia faktorov prispievajúcich k vnútornej rovnováhe, ich priaznivý vplyv na celkovú atmosféru v škole. Dôležitosť individuálnej pohody, spolupráce a efektívneho riadenia emócií na dosiahnutie zdravej školskej klímy.

 

3. Je kurikulum cesta zarúbaná?

Predstavuje nové kurikulum efektívnu cestu vzdelávania? Skúma možné obmedzenia a výzvy, ktoré môžu brzdiť jeho účinnosť? Zamýšľa sa nad potrebou pružnosti a prispôsobenia kurikula s ohľadom na rýchlo meniace sa vzdelávacie potreby a technologický pokrok? A ako je to vo svete?

 

4. Procesy učenia a učenia sa

Interakcie, metódy a faktory ovplyvňujúce efektívnosť vzdelávacieho procesu. Prezentácia obvyklých a neobvyklých metód, foriem a spôsobov. Nové metódy vzdelávania.

 

Účastníkov konferencie čaká dvojdňový maratón odborných prednášok, seminárov a workshopov.  "Veríme, že práve konferencia ako miesto spoločného dialógu viacerých odborníkov môže priniesť nové riešenia a inšpirácie do praxe škôl," povedala Mgr. Mira Schrimpelová Bianchi, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.

Duševné zdravie pedagógov. Komunikácia v učiteľskom kolektíve. Pracovnoprávne otázky. Násilie v škole a v rovesníckych skupinách. Podporné opatrenia. Kritické myslenie. Kurikulárna reforma. Inklúzia. To je len zopár tém, ktoré v Bratislave na Konferencii RAABE odznejú.  „Veríme, že pedagógovia počas konferencie strávia dva príjemné a inšpiratívne dni a využijú túto príležitosť nielen na načerpanie nových informácií o trendoch v zahraničí, ale aj na diskusiu a výmenu názorov s kolegami," povedala Mira Schrimpelová Bianchi.

 

Pozor: Konferenciu je možné absolvovať ako formu INOVAČNÉHO VZDELÁVANIA

 

Učiteľov bude zaujímať, že dvojdňový odborný program konferencie je tento rok možné absolvovať ako inovačné vzdelávanie, ktoré prepláca pedagógom rezort školstva na profesijný rozvoj pedagogických a odborných zamestnancov, poskytovaného z prostriedkov mechanizmu Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky v rokoch 2022 až 2025. 

Bližšie informácie, ako možno konferenciu absolvovať ako inovačné vzdelávanie a nechať si ju tak preplatiť ministerstvom, nájdete TU.

PRIHLÁSIŤ SA MÔŽETE TU.

VŠETKY INFORMÁCIE O KONFERENCII NÁJDETE TU.

 

 

 

 

 

PARTNERI

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte