5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
STAFKA
zaradenie vychovávateľa

Dobrý deň pani Pavlíková,

prosím Vás o radu pri zaradení učiteľa s VŠ vzdelaním II, stupňa na pozíciu vychovávateľ. Má ukončené vzdelanie : PF Trnava - Mgr. odbor Predškolská a elementárna pedagogika v študijnom programe Predškolská a elementárna pedagogika./ ukončené 06.12.201/ PF Trnava - odbor Bc. Učiteľstvo a pedagogické vedy v študijnom programe Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie / ukončené 27.05.2019 / a stredná škola pedagogická : Učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo ./ rok 2014/
Ako pani učiteľka pre 1.stupeň je zaradená do 7. pl triedy má už adaptačné za sebou a bude nám pracovať od 01.03 ako aj pani vychovávateľka ,
bude môcť byť tiež v plat. triede 7. / nemá síce ako sa píše vo vyhláške program zameraný na vychovávateľstvo,
ale má zameranie na pedagogiku. Môžem program učiteľstvo pre primárne vzdelávanie posúdiť ako program
zaradený na pedagogiku? Podľa mňa je to to isté, alebo sa mýlim ? Musí to byť presne napísaný program pedagogika ? Podľa mňa je táto pani učiteľka na stupni 1-4 plne kvalifikovaná aj ako pani vychovávateľka.
Môžete mi prosím poradiť, či mám pravdu..

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Maria Pavlikova
zaradenie vychovávateľa

Dobrý deň,
Vaša učiteľka prvého stupňa základnej školy - budúca vychovávateľka spĺňa kvalifikačné predpoklady na pracovnú činnosť vychovávateľky, a to podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 3, oddiel A , 5. bod písm. b) a môžete ju zaradiť do 7. platovej triedy ako samostatnú vychovávateľku.

STAFKA
zaradenie

Ďakujem veľmi pekne

pritúlia
Zistenie ´platovej triedy

Dobrý deň prajem. Poprosila by som do ktorej platovej triedy mám byť správne zaradená - ukončené mám USO v odbore, následne na to mám ukončené NŠ - maturitu v odbore, ukončenú DPŠ - MOV, Bc. špeciálna pedagogika, Mgr. špeciálna pedagogika -učiteľstvo - pracujem ako MOV v odbore na OU pri Spojenej škole internátnej - špeciálne. Ďakujem pekne za vyrozumenie.

Maria Pavlikova
Zistenie ´platovej triedy

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre majstrov odbornej výchovy sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 2. Vzdelanie uvádzate v odbore, nič konkrétne, nie som z toho veľmi múdra, ale vychádza to na 5. platovú triedu.