3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Drobka61
Zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky

Prosím o vyjadrenie k opakovanému uzatvoreniu pracovnej zmluvy na dobu určitú počas zastupovania zamestnankyni na MD a RD.
1. zamestnankyňa - učiteľka nastúpila 12.6.2021 na materskú dovolenku a následne na rodičovskú dovolenku. Od 1.9.2021 bola prijatá zamestnankyňa - učiteľka na zastupovanie na dobu určitú max. do 30.6.2024.
2. zamestnankyňa - učiteľka nastupuje 15.5.2023 na materskú dovolenku.
V prípade, že 1. zamestnankyňa - učiteľka nastúpi z RD od 1.9.2023 do zamestnania, pracovná zmluva na zastupovania počas MD a RD skončí, môže sa s dovtedy zastupujúcou zamestnankyňou uzatvoriť nová pracovná zmluva na zastupovanie počas MD a RD 2. zamestnanknyni - učiteľky (aprobácia je tá istá).
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,
v prvom prípade je to správne, ak máte napísané zastupovanie XY počas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky max do .... Dajte pozor, ak by pôvodná učiteľka chcela čerpať dovolenku, tak treba dať dodatok tej zastupujúcej na dobu čerpania dovolenky bezprostredne nasledujúcej po RD. Ak to máte takto a pôvodná sa vráti k 1. 9. 2023 zastupujúca týmto dňom končí a zastupujúcej učiteľke môžete dať novú pracovnú zmluvu na dobu určitú. Uvažujete správne.

Drobka61
Zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky

Pani Pavlíková, ďakujem za odpoveď.