5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Jankamin
zaradenie učitelka MˇˇS

Dobrý deň , chcela by som vás poprosiť o radu ....do MŠ sme zobrali pani učiteľku , ktorá si spravila diaľkovo predškolskú výchovu , predtým má ukončenú vys školu Bc. v úplne inom obore , prosím vás ako ju mám zaradiť ako začínajúcu ?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľky MŠ

Pri zaraďovaní pedagogických zamestnancov do kariérového stupňa začínajúca učiteľka berieme do úvahy v prvom rade pedagogickú prax. Ak Vaša pani učiteľka nezískala prax ako pedagogická zamestnankyňa, tak ju zaradíte do kariérového stupňa začínajúca učiteľka a do 5. platovej triedy.

Anmol34
Zaradenie do plat.tarify

Dobry den, rada by som sa spytala na zaradenie do plat.tarify. Mam ukoncene VS II.stupna Predskolka pedagogika. Mam 1,5 rocnu prax v sukromnej MS(nebola zaradena v sieti), a 6 rokov som bola na materskej/rodicovskej dovolenke s dvoma detmi. Chcela by som nastupit do MS, len neviem, s akou plat.triedou mozem pocitat. Dakujem velmi pekne.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Pravdepodobne by ste mali absolvovať adaptačné vzdelávanie so zaradením do kariérového stupňa začínajúca učiteľka materskej školy. Ak máte ukončený aj program a odbor predškolská výchova, tak Vás zaradia do 6. platovej triedy.

Alena Gergelová
Zaradenie učiteľky MŠ

Dobrý deň, prosím o radu pri zaradení učiteľky MŠ:
- ukončené VŠ II. st. - predškolská pedagogika + špeciálna pedagogika
- prax ako učiteľka v MŠ, vychovávateľka, špeciálna pedagogička
- ukončené adaptačné vzdelávanie ako vychovávateľka (VŠ je ukončená v r. 1999, neviem, či získala aj adaptačné vzdelávanie ako učiteľka MŠ.
Podľa mňa by mala byť zaradená ako samostatný učiteľ s VŠ vzdelaním - 7. PT, ak jej možno uznať adaptačné vzdelávanie aj pre učiteľstvo v MŠ. Zatiaľ bola zaradená do 5.PT ako začínajúca, čo sa mi nezdá... Ďakujem veľmi pekne za odpveď.