8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Mimic
Uznanie atestácie

Dobrý deň,
mám prvú i druhú atestáciu, obe som si urobila ešte počas môjho pôsobenia na základnej škole. Obe sa týkajú slovenského jazyka. Momentálne mením zamestnanie - odchádzam na strednú školu. Nový zamestnávateľ nevie, či mi atestácie môže uznať, keďže ma zamestnáva ako učiteľku nemeckého a nie slovenského jazyka. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, ako to je? Platí mi atestácia pri prechode na iný - v tomto prípade vyšší stupeň - školy a zmene vyučovaného predmetu? Ďakujem. Michaela

Maria Pavlikova
Uznanie atestácie

Dobrý deň,
nepíšete na aké predmety spĺňate kvalifikačné predpoklady, čo je základná informácia pre posúdenie zaradenia a uznania atestácií.

Mimic
Uznanie atestacie

Dobry den, atestaciu mam zo slovenskeho jazyka. Aprobaciu mam vystudovanu slovensky jazyk - nemecky jazyk. V novom zsmestnani budem ucit len nemecky jazyk.

Maria Pavlikova
Uznanie atestacie

Dobrý deň,
pri uznávaní atestácií vychádzame z § 60 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z., kde je uvedené, že vykonaná atestácia platí pre príslušnú kategóriu a príslušný stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca, v ktorom atestáciu vykonal. Atestácie ste vykonali v kategórii učiteľ a z predmetu, na ktorý ste kvalifikovaná. Nie je podmienka mať atestáciu aj z nemeckého jazyka. Máte byť zaradená ako učiteľ strednej školy s druhou atestáciou.

Mimic
Uznanie atestacie

Dakujem za odpoved

Tatiana L
Atestacia

Dobrý deň.

Chcela by som sa opýtať, či by ste mi vedeli poradiť ohľadom atestačnej skúšky.

V roku 2021 som ukončila rozširujúce štúdium primárej pedagogiky na UK v Ba.
Chcela by som vedieť, či moja atestačná skúška bude uznaná, keď pôjdem učiť na prvý stupeň ZŠ, nakoľko v zákone sa uvádza:
,,Pri uznávaní atestácii sa riadime § 60, ods. 4 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z., na základe ktorého posudzujeme iba kategóriu pedagogického zamestnanca a stupeň vzdelania... Podkategóriu pri uznávaní atestácií nesledujeme od 1. 9. 2019."
Atestáciu som vykonala 19.11.2019.
Stupeň dosiahnuteho vzdelana: VŠ druhý stupeň.
Kategória: učiteľ.
Názov atestačne práce: Analýza zrozumiteľnosti učebného textu z odborného predmetu.
Atestáciu som si robila, keď som učila na SŠ.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Atestacia

Dobrý deň,
vo svojej otázke citujete moju odpoveď na tomto portáli. Môžem ju potvrdiť aj pre Vás, ak plníte podmienky uvedené v § 30 ods. 1 písm. a) zákona č. 138/2019 Z. z., a to hlavne päť rokov zaradenia v kariérovom stupni samostatný pedagogický zamestnanec/samostatný učiteľ. Myslím, že ich plníte. Atestáciu Vám musia uznať, nedajte sa odradiť. Nesleduje sa podkategória pedagogického zamestnanca ani téma atestačnej práce.

Tatiana L
Poďakovanie

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Želám všetko dobré, zostávam s pozdravom L.