4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
816
Úväzok a nadčas - pedagogický asistent učiteľa základnej školy

Prosím o radu. Od 1.9.2020 pracujem ako pedagogický asistent v šp.triede ZŠ.
Bol mi určený čas príchodu o 7.45 hod. Do 11.30 hod som teda v špec. triede a od 11.30 hod. mi bola nariadená práca v ŠKD ako pomocná alebo aj ako hlavná vychovávateľka /?/, keďže škola od 1.9.2020 vytvorila nové oddelenia v ŠKD kvôli opatreniam pandémie a neprijala nových vychovávateľov. Mám tam zabezpečovať akože iba dozor kvôli bezpečnostným opatreniam koronavírusu /rúška, odstupy, .../ - toto vraj nieje priama výchovná činnosť a ja som tam do 14.30. Sme tam dve, ale ani jedna nemá pracovnú zmluvu na výkon v ŠKD.
Som samo živiteľka, mám malého syna, žiaľ v skúšobnej dobe a bez ostatného príjmu, takže keď neuposlúchnem asi ma vyhodia a sme bez príjmu. Ostatní asistenti sú na tom v podstate rovnako, starší si to na vedení školy "vybavili" a do ŠKD nemusia. Všetci ostatní asistenti pracujú do 14.30 hod.
Ako sa mám brániť?...Pracujem od 7.45 hod. do 14.30 hod pri deťoch, už od 7.9.2020. Sú hodiny odpracované v ŠKD už aspoň prácou nadčasovou, za ktorú by som si mohla vyčerpať náhradné voľno, alebo snáď aj preplatiť ?...

Maria Pavlikova
Úväzok a nadčas - pedagogický asistent učiteľa základnej školy

Problém, ktorý ste opísali sa vyskytuje viackrát na tomto fóre. Ja však nie som kompetentná zasahovať do Vašich pomerov na pracovisku. Obráťte sa na svojho zriaďovateľa, prípadne štátnu školskú inšpekciu, ktorá sleduje výchovno-vzdelávací proces alebo inšpektorát práce, ktorý zasa posúdi pracovnú zmluvu a jej zhodu s vykonávanou prácou. Iba to si dovolím napísať, že nie je to celkom správne, ak to takto funguje dlhodobo a nie len v nejakej krízovej situácii, napr. pri výpadku pedagogických zamestnancov.

816
Úväzok a nadčas

Ďakujem Vám za odpoveď. Obávam sa, aby som nepozvala týmto na školu kontrolu.

kvila
Pedagogický asistent

Dobrý deň, nie som síce fundovaná odpovedať vám, ale keďže riešim veľmi podobnú situáciu u seba (asistent učiteľa - 16 h. asistencie + 13 h. v ŠKD ako samostatná vychovávateľka a v práci som fyzicky od 7:30 do 15:30...), môžem vám poradiť len toľko, že odvolávajte sa na zákon č. 138/2019 o pedagogických zamestnancoch. Paragraf 7 a 8. Držím palce :-)