5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
sekretariat
správne zaradenie

Dobrý deň pani Paulíková,
prosím Vás o ozrejmenie,
1. je učiteľ v MŠ a má ukončené VŠ vzdelanie 2.stupňa/ v roku 2007/-geografia-matematika. Bude v plat. triede 6?
2. je vychovávateľka, má ukončenú ekonomickú univerzitu ING. a doplnila si maturitu vychovavatelstvo - bude tiez v 6-ke?
Ďakujem veľmi pekne

Maria Pavlikova
správne zaradenie

Dobrý deň,
učiteľka materskej školy v prvom prípade je správne zaradená do 6. platovej triedy. Vzhľadom k tomu, že nie je kvalifikovaná na žiadnom stupni vzdelania, musíte jej dať podmienku aj s časovým horizontom na splnenie kvalifikačného predpokladu, prípadne skončiť pracovný pomer pre neplnenie kvalifikačných predpokladov. Učiteľka v druhom prípade je správne zaradená do 6. platovej triedy s tým, že na úrovni plného stredného odborného vzdelania je kvalifikovaná a vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa má iné ako požadované vyhláškou MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 1, 1. diel, I. časť.

sekretariat
spravne zaradenie

Dakujem velmi pekne za odpoved, a este posledna otazka-ked mam zamestnanca, ktory robi 40% ucitela a 60% asistenta-vzdy musi mat 2 zmluvy a tym padom ma mat 2 platove vymery?

Maria Pavlikova
spravne zaradenie

Dobrý deň,
dôležité je vzdelanie, kariérový stupeň a samozrejme kategória. Dve rôzne kategórie sú dve rôzne činnosti a pravdepodobne aj dve rôzne platové zaradenia a teda aj dve oznámenia o výške a zložení funkčného platu.

sekretariat
spravne zaradenie

Ďakujem veľmi pekne