2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Zuzana10
Príplatok uvádzajúceho a začínajúceho

Dobrý deň, prosím o radu:
Ak pedagogický zamestnanec nastúpil do prac. pomeru 1.9.2023 a dňom 4.9. bol zaradený do adaptačného vzdelávania a týmto dňom má prideleného uvádzajúceho pedagóga, od akého dátumu budú mať vyplácané príplatky?
Ďakujem!

Maria Pavlikova
Príplatok uvádzajúceho a začínajúceho

Dobrý deň,
pri nástupe do zamestnania, t. j. 1. 9. 2023 ste zaradili Vášho zamestnanca do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec, takže príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca podľa § 14c zákona č. 553/2003 Z. z. ako to vyplýva z názvu, mu priznáte od 1. 9. 2023. Tento príplatok by ste vyplácali, ak kedy ste mu nepridelili uvádzajúceho pedagogického zamestnanca. Príplatok uvádzajúceho pedagogického zamestnanca v súlade s § 13b ods. 2 uvedeného zákona priznáte odo dňa poverenia, t. j. od 4. 9. 2023.