Návštevníci môžu dôvernejšie spoznať nové Slovenské národné divadlo

18.11.2009
Prevádzka školy

Deň otvorených dverí pripravuje Slovenské národné divadlo (SND) vo svojej novej budove na 22. novembra od 9.30 do 17. hodiny.

"Je to nevšedné podujatie, ktoré sa koná len raz do roka a ponúka jedinečnú možnosť zoznámiť sa so zákulisím divadla, repertoárom Činohry, Opery a Baletu SND a taktiež tvorivé aktivity pre rodiny s deťmi," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa SND Zuzana Golianová.

Návštevníkov veľkej budovy pri Dunaji čakajú prehliadky zákulisia – odkiaľ a kam vedú chodby za javiskom, ako vyzerajú skúšobné sály umelcov, "kostymérňa" i "maskérňa" divadla. Pre tých, ktorí si nevedia vybrať z približne 70 titulov repertoáru všetkých troch súborov SND, bude pripravená "ambulancia" s názvom Diagnóza: Divadlo. V nej poskytnú rady dramaturgovia jednotlivých súborov – Darina Abrahámová za činohru, Miroslava Kovářová za balet a do opery bude pozývať Slavomír Jakubek. V tvorivej dielni pre deti si malí "herci" môžu vyskúšať, ako vzniká divadelná inscenácia, a tú svoju nakoniec zahrajú rodičom a starým rodičom.

Deň otvorených dverí SND sa uskutoční tradične pri príležitosti 14. ročníka udeľovania Ceny Nadácie Tatra banky za umenie, ktoré sa bude v jeho priestoroch konať v sobotu večer 21. novembra.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte