16 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
linkova
platová trieda - OZ

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, do akej platovej triedy a tarify má byť zaradený odborný zamestnanec CŠPP na pozícii špeciálny pedagóg, ktorý nastúpil od januára 2018, ukončené vzdelanie je VŠ II. stupňa - učiteľstvo všeob. vzdelávacích predmetov pre 1.-4., s 1. atestáciou, prax pedagogická 10 rokov, min. 5 rokov vzdelávanie detí so ŠVVP. Je zaradený do adaptačného vzdelávania.
Veľmi pekne ďakujem.

linkova
platová trieda - OZ

Zabudla som napísať, že má doplňujúce štúdium v špeciálnej pedagogike. Ďakujem

Maria Pavlikova
Platová trieda - OZ

Odborný zamestnanec spĺňa kvalifikačné predpoklady na činnosť špeciálneho pedagóga a má byť zaradený počas adaptačného vzdelávania do 9 platovej triedy, pracovná trieda dva a po jeho ukončený do kariérového stupňa samostatný špeciálny pedagóg so zaradením do 10. platovej triedy, pracovná trieda dva. Predpokladám, že prvú atestáciu má vykonanú pre kategóriu učiteľ, t. j. pre inú kategóriu ako je tá, v ktorej je zaradený.

linkova
platová trieda - OZ

ďakujem za odpoveď. Ak má tento odborný zamestnanec, 10 rokov pedagogickej praxe, započítavame ich do praxe aj poradni? Alebo začína od začiatku?
Ďakujem :)

Maria Pavlikova
Platová trieda - OZ

Pedagogická prax nie je totožná s odbornou praxou špeciálneho pedagóga. Rozsah jej započítania je plne v kompetencii zamestnávateľa. Mali by ste to mať upravené v mzdovom predpise. Ja by som pedagogickú prax započítala plne aj do odbornej praxe. Je to na Vašom zvážení.

econia
Odvolanie riaditeľa

Dobrý deň p. Pavlíková,
prosím Vás o radu ako personálne postupovať pri odvolaní riaditeľa ZŠ.
stručný popis k odvolanému riaditeľovi:
- bol riaditeľom školy na 100 % úväzok, ale nie z radov zamestnancov školy
- zriaďovateľ ho odvolal a poveril vedením školy zástupcu riaditeľa
- odvolaný riaditeľ hneď šiel na Pn-ku
Ako správne postupovať a v akom časovom slede po vyčerpaní všetkých
právnych postupov v súlade aj so Zákonníkom práce až do skončenia PN-ky
a pravdepodobne s možnosťou skončenia prac.pomeru? Viem, že sa na neho
vzťahu ochranná lehota počas PN-ky, ale chceme sa pripraviť keď ukončí PN.
Tým, že bol riaditeľom "z vonku" na 100% úväzok a prijatý ako riaditeľ počas fun-
čného obdobia a zriaďovateľ ho predčasne odvolal prihliada sa v takomto
prípade na 5 hodín týždenne na priamu výchovno-vzdel.činnosť, alebo nie?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Odvolanie riaditeľa

Odvolaním riaditeľa jeho pracovný pomer nekončí. Riaditeľ nespĺňa podmienky podľa § 42 ods. 2 Zákonníka práce a je zákonný dôvod na skončenie pracovného pomeru výpoveďou v súlade s § 63 ods. 1 písm. d) bod 2 Zákonníka práce. " prihliada sa v takomto prípade na 5 hodín týždenne na priamu výchovno-vzdel.činnosť, alebo nie?" Čo tým myslíte ?

econia
Odvolanie riaditeľa

Myslím tým to, že keď sa vráti z PN-ky, tak ako riaditeľ nemôže pôsobiť, len tých 5 hodín týždenne vých.vzdel. činnosti bude pracovať a to na základe čoho, keď dohoda o zmene prac. zmluvy o zníženie úväzku nebola s ním dohodnutá kvôli rýchlej PN-ky. Alebo mu zamestnávateľ dá výpoveď v súlade s § 63 ods.1 písm.d) bod 2 Zákonníka práce, potom mu pôjde 2 mesačná výpovedná doba počas ktorej čo mu dá zamestnávateľ robiť za tie hodiny - 18 hodín čo mal pre riadiacu činnosť /23-5 = 18 hodín/? Neviem, ako by sa tento prípad mal správne riešiť aj čo sa týka hodín, úväzku a s akým platom ukončíme s ním prac. pomer /s takým ako mal riaditeľ hoci 15.12.2017 ho zriaďovateľ odvolal/.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a postup v tomto prípade.

Maria Pavlikova
Odvolanie riaditeľa

Odvolanie riaditeľa nie je záležitosť, ktorá sa dá jednoduchou odpoveďou riešiť na školskom portáli. K odvolaniu nedošlo v priebehu hodiny, malo sa všetko zvážiť dopredu tak, aby nestihol ísť hneď na PN-ku. Mala byť nachystaná buď výpoveď pre neplnenie predpokladu, ktorým je vymenovanie alebo zaradenie na pozíciu učiteľa, samozrejme buď na plný úväzok alebo čiastočný alebo výpoveď z nadbytočnosti. Nerozumiem niektorým veciam vo Vašej otázke ani čo sa týka úväzku ani platu a pod. Bohužiaľ viac Vám neviem napísať, pretože nemám riadne podklady.

econia
Nárok na dovolenku

Zamestnankyňa - nepedagogický zamestnanec nad 33 rokov veku s nárokom na ročnú dovolenku 30 dní nastúpila na materskú dovolenku 27.2.2015 - 21.10.2015. RD od 22.10.2015 - 8.4.2018, kedy ma dieťa 3 roky /8.4.2018/. Vypočítala som, že v roku 2015 neodpracovala 51 dní včetne sviatkov, t.j.
nedochádza ku kráteniu dovolenky. Jej zostatok je 30 dní správny za rok 2015? Jej nástup po RD je 8.4.2018 alebo 9.4.2018?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Nárok na dovolenku

Keďže zamestnankyňa nevymeškala 100 dní, dovolenka sa jej nekráti. Do odpracovanej doby, t. j. ako výkon práce sa posudzujú v súlade s § 144a ods.1 písm. f) Zákonníka práce aj sviatky. Nástup po ukončení rodičovskej dovolenky je taký ako má určený v rozhodnutí zo sociálnej poisťovne, pravdepodobne 9. 4. 2018.

Barbora Vodzakova
Zaradenie do plat.triedy

Mam vysoku skolu Bc.predskolska a elementarna pedagogika.2.stupen Mgr.ucitelstvo pre 1.stupen ZS.Mam1.atestaciu.V akej platovej triede by som mala byt?Dakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Napíšete akú činnosť vykonávate ?

Lubenka79
zaradenie do platovej triedy CVC

Dobry den, do akej platovej triedy by mal byt zaradeny zamestnanec centra volneho, ktory ma ukoncene VS 2.stupna(nepedagogicky odbor) , doplnujuce pedagogicke studium na VS, statnu jazykovu skusku z cudzieho jazyka. nastup po materskej/rodicovskej dovolenke bez predchadzajucej pedagog. praxe. predtym externy zamestnanec cvč iba na DoPČ. dakujem za odpoved

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy CVČ

Na základe uvedeného všeobecného vzdelania a informácie, že nemá pedagogickú prax, zaradíte ho do kariérového stupňa začínajúci vychovávateľ. Podľa konkrétneho vzdelania a konkrétnej činnosti zistíte, či je kvalifikovaný vychovávateľ. Nemám to ako posúdiť.

Lubenka79
zaradenie do platovej triedy CVC

dakujem za odpoved. zamestnamec bude prijimany na poziciu vychovavatel. ma ukoncene II.VS v odbore mamazment, DPS zamerane na vychovno-vzdelavaciu cinnost podla par.4 vyhlasky MS SR c. 581/2007 Z.z.
prax: 6 rokov bankovnictvo, 3 roky socialna praca a nasledne materska/rodicovska dovolenka.