12 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Lucia SB
Kvalifikačné vzdelávanie

Dobrý deň,
vedeli by ste mi prosím odpovedať na moju otázku? Náš pedagogický zamestnanec (vychovávateľ) mi doniesol Oznámenie o zaradení na kvalifikačné vzdelávanie vo vzdelávacom programe: Základný modul doplňujúceho pedagogického štúdia pre vychovávateľov v školách pre deti alebo žiakov so ŠVVP, v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach..... Patrí mu hneď od zaradenia na toto vzdelávanie nejaký príplatok prosím? Ďakujem pekne za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikačné vzdelávanie

Príplatok za profesijný rozvoj sa nemôže vyplácať odo dňa prihlásenia sa na štúdium. Za kvalifikačné vzdelávanie - doplňujúce pedagogické štúdium, na ktoré sa pýtate sa ani príplatok za profesijný rozvoj nebude vyplácať, pretože je to povinnosť pedagogického zamestnanca spĺňať kvalifikačné predpoklady.

Lucia SB
Kvalifikačné vzdelávanie

Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

veve7
Kvalifikačné vzdelanie

Dobrý deň. Mám ukončené štúdium na filozofickej fakulte, odbor učiteľstvo filozofie a nemeckého jazyka (Mgr ). Od septembra 2021 pracujem ako vychovávateľka v ŠKD. Zaujímalo by ma, ako je to s kvalifikačným vzdelaním. Či si ho musím robiť a ak áno, tak aké presne. V práci mi bolo povedané, že ho nepotrebujem robiť. Pracujem v malotriedke, takže zmluvu mám len na rok, ale pravdepodobne mi ju predĺžia (opäť na rok). Okrem toho som chodila počas roka zastupovať do škôlky a je možnosť, že aj tam sa uvoľní miesto. Dalo by sa teda, aby som si doplnila vzdelanie nie len pre ŠKD ale zároveň aj pre materskú škôlku?
Prípadne, poradíte mi, kde sa môžem obrátiť, aby som sa detailne informovala o možnostiach doplnenia vzdelania? Mám sa obrátiť na konkrétnu fakultu?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Kvalifikačné vzdelanie

Kvalifikačné vzdelanie - je uvedené v § 43 až § 46 zákona č. 138/2019 Z. z. O možnostiach kvalifikačného vzdelávania sa informujte na vysokej škole. Ste kvalifikovaná učiteľka, kvalifikačné vzdelanie nepotrebujete, ale nikto Vám nemôže zabrániť vzdelávať sa a svoju kvalifikáciu si rozširovať.

Peťa29
Kvalifikačné vzdelanie

 

Dobrý deň pani Pavlíková, prosím vás mám na vás otázku. Mám ukončené štúdium 64-90-2 kuchárka - servírka bez maturity, rok ukončenia 1996, teraz som si robila odbor 7646 M vychovávateľsko - opatrovateľská činnosť ukončené mat.skúškou rok 2022, mám záujem študovať pomaturitné štúdium 7691N majster odbornej výchovy. Mohla by som nastúpiť do zamestnania ako majster odbornej výchovy a do akej platovej triedy by som bola zaradená, alebo až po ukončení štúdia a či na takúto prácu musím mať vysokoškolské štúdium, alebo stači pomaturitné, ďakujem za vašu skorú odpoveď s pozdravom Petra.

Maria Pavlikova
Kvalifikačné vzdelanie

Na činnosť majstra odbornej výchovy je podľa § 11 ods. 1 písm. d) zákona č. 138/2019 Z. z. kvalifikačným predpokladom aj úplné stredné odborné vzdelanie, vrátane výučného listu. Nastúpiť do zamestnania môžete aj bez kompletného vzdelania. Ak je to prvý nástup v školstve, zaradili by Vás ako začínajúcu do 4. platovej triedy a dajú Vám podmienku splniť požadovaný kvailfikačný predpoklad. Zaradia Vás do adaptačného vzdelávania.

Peťa29
Kvalifikačné vzdelanie

Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď, ešte by som sa predsa chcela spýtať, štúdium 7646M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť ukončené úplné stredné odborné vzdelávanie s mat., čo môžem vykonávať akú prácu s týmto vzdelaním, ďakujem za vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Kvalifikačné vzdelanie

Veď viete, čo ste študovali a načo. Ja Vám nebudem hľadať uplatnenie.

Peťa29
Kvalifikačné vzdelanie

Áno viem, len je to trošku širšie uvedené - rozpísané, tak preto som sa chcela len spýtať bližšie, napr.či sa s týmto vzdelaním môže vykonávať aj administratívna práca v domove sociálnych služieb / ako je sociálny pracovník/. Ďakujem

Trendymama.sk
Platová trieda

Dobrý deň,
Mám vyštudovaný II. stupeň vysokej školy poľnohospodárskej na Ing. Dorobila som si ešte pomaturitné vzdelanie na učiteľstvo v materských školách a vychovavatelstvo s maturitou. Zamestnali ma ako vychovavatelku ale tvrdia že mi môžu uznať len stredoškolské vzdelanie, keďže výšku nemám z pedagogiky. Prosím je to pravda že ako zacinajúca vychovávateľka som s týmto vzdelaním zaradená do 4. Platovej triedy? Keby som si dorobila vysokoškolské 2-ročné štúdium na učenie nejakého predmetu- viem sa aj týmto dostať do vyššej platovej triedy ako vychovávateľka? A keby som chcela učiť? Bola by som vo vyššej platovej triede keby si spravím štátnicu z daného predmetu? Ďakujem

Maria Pavlikova
Platová trieda

Ako vychovávateľka ste kvalifikovaná na úrovni úplného stredného odborného vzdelania, ale s ohľadom na vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ktoré je iné ako požadované vyhláškou Vás ako začínajúcu vychovávateľku zaradia do 5. platovej triedy. Do vyššej platovej triedy postúpite v prípade, že budete robiť to, čo vyštudujete a nie rôzne kombinácie. Kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. v jej jednotlivých prílohách.