4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
DankaT
II. atestácia uznanie

Dobrý deň ,
obraciam sa na Vás s prosbou. Či je možné uznať 1. a 2. atestáciu učiteľke, ktorá by bola zamestnaná na Špeciálnej základnej škole ako učiteľka. Nemá špeciálnu pedagogiku ale spĺňa inak podmienky, aby mohla byť u nás zamestnaná ako učiteľka na zastupovanie počas RD, keďže má ukončené učiteľstvo 1. stupňa.
V roku 2005 úspešne urobila rigoróznu prácu (náhrada 1. atestácie) a v roku v 27. auguste 2009 úspešne obhájila dizertačnú prácu v doktorantskom štúdiu v študijnom programe Predškolská a elementárna pedagogika (3 roky) (náhrada 2.atestácie).
Takúto situáciu riešim prvýkrát tak som si nie istá.

Maria Pavlikova
II. atestácia uznanie

Atestácie by ste mohli uznať, ak by boli v súlade so zákonom, v tomto prípade zákonom č. 317/2009 Z. z. Náhradu prvej atestácie možno znať, ale za doktorandské štúdium po troch rokoch nemôžete uznať náhradu druhej atestácie. Napíšte mi, ktorý paragraf ste použili.

Mariana Ondrušová
Uznanie PhD. ako 2. atestacia

Dobry den, v roku 2016 som ziskala 1. atestaciu z predmetu biologia (spada do mojho vysokoskolskeho studia Bio-Chem). V roku 2021 navyse PhD. z informatiky. Aktualne mam uznanych 12 rokov praxe. Rata sa mi v tomto pripade PhD ako 2. atestacia ak ju budem vyucovat?
Dakujem.

Maria Pavlikova
Uznanie PhD. ako 2. atestácia

Ak ste päť rokov zaradená v kariérovom stupni učiteľ s prvou atestáciou a získali ste vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa v študijnom odbore, ktorý súvisí s obsahom aprobačných predmetov, tak Vás zamestnávateľ zaradí do kariérového stupňa učiteľ s druhou atestáciou v súlade s § 30 ods. 2 písm. b) ´bod 3. zákona č. 138/2019 Z. z. Bio-Chem a informatika ? Asi nie.