9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
antonia1060
DPŠ a rozširujúce štúdium

Dobrý deň prajem, mám ukončenú sociálnu prácu, Mgr. + DPŠ. Chcem sa prosím opýtať, ak absolvujem nejaké rozširujúce štúdium ( napr. chémiu, matematiku, predškolskú pedag., špeciálnu pedag. a pod.), budem po ukončení štúdia vedená v školstve ako kvalifikovaný zamestnanec? Alebo je to individuálne a záleží od vedenia konkrétnej školy?

Maria Pavlikova
DPŠ a rozširujúce štúdium

V súčasnosti ste kvalifikovaná učiteľka na vyučovanie predmetu sociálna práca na strednej škole. Po absolvovaní rozširujúceho štúdia nejakého predmetu, budete kvalifikovaná učiť tento predmet.

antonia1060
DPŠ a rozširujúce štúdium

Ďakujem za odpoveď. Budem teda kvalifikovaná aj napriek tomu, že nemám Mgr. štúdium ukončené na Pedagogickej fakulte?

Maria Pavlikova
DPŠ a rozširujúce štúdium

V súlade s § 8 ods. 1 zákona č. 317/2009 Z. z. pedagogický zamestnanec, ktorý získal odbornú spôsobilosť absolvovaním neučiteľského študijného odboru doplní si kvalifikačný predpoklad štúdiom z pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacieho predmetu, t. j. doplňujúcim pedagogickým štúdiom a bude kvalifikovaný učiteľ na tie predmety, z ktorých vykonal štátne skúšky. Máte Mgr. + DPŠ.

koksokoksovic.000
DPS a matematika

Prajem dobry den!

Som skonceny diplomovany inzinier Strojnickej fakulty a mam DPS. Pracoval som zatial v IT oblasti na poziciach ako administrator operacnych systemov a databaz.
Podla vyssie uvedeneho teda nemozem ucit matematiku na [ZS a SS](?), kedze som statne skusky robil z inych predmetov? Budem musiet absolvovat doplnkove studium z matematiky? Alebo sa akceptuje, ze absolvovanim technickej VS mam dostatocne vzdelanie na jej ucenie?
Kto by mi mohol na (asi) Ministerstve skolstva na toto dat relevantnu odpoved, ak by ste na nu nevedela odpovedat?
Bude potrebne zajst za niekym s mojimi dokladmi (statna skuska, diplom, vysvedcenie z DPS), kto by pripadne pisomne potvrdil, ze som dostatocne fundovany na jej vyucovanie, alebo budem musiet minimalne absolvovat kvalifikacny test? :)
Vsetci, ktorych som zatial matiku doucoval boli spokojny (a vedeli ju).
Velmi pekne dakujem za odpoved.

duric
matematika

Dobrý deň,

môžem sa prosím spýtať aké vyjadrenie ste dostali z Ministerstva školstva? Mám podobnú situáciu, tak preto ma to zaujíma.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Maria Pavlikova
DPŠ a matematika

Obráťte sa na Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu SR, sekcia regionálneho školstva. Pošlite im opis Vášho problému a samozrejme priložte fotokópie predmetných vysvedčení.

miskarova
Kvalifikácia

Dobrý deň, zamestnanec má skončenú strednú školu a má maturitu v odbore spoločenské stravovanie , číslo odboru 6421400. Dorobil si pedagogickú spôsobilosť vyučovanie vo výchovných a školských zariadeniach alebo vychovávateľstvo v internátnych zariadeniach. Je kvalifikovaný vychovávateľ v školskom klube detí alebo je majster odborného výcviku.

Maria Pavlikova
Kvalifikácia

"Dorobil si pedagogickú spôsobilosť vyučovanie vo výchovných a školských zariadeniach alebo vychovávateľstvo v internátnych zariadeniach". Škola nie je školské zariadenie a vychovávateľ v internátnych zariadeniach nie je vychovávateľ v školskom klube detí. Majster odbornej výchovy musí mať výučný list. Podľa môjho názoru Váš zamestnanec je kvalifikovaný presne na tie činnosti, na ktoré si vzdelávanie dorobil.