Na fakulte EU v Košiciach je záujem o ekonomiku a manažment podniku

02.11.2009
Prevádzka školy

Študenti košickej Podnikovohospodárskej fakulty majú záujem o ekonomiku a manažment podniku, pretože je kombináciou ekonomických a manažérskych predmetov. Fakulta pripravuje klasických podnikových ekonómov. Pre TASR to uviedol dekan tejto fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v metropole východného Slovenska Michal Tkáč.

Škola má v tomto školskom roku vyše 1500 študentov. Fakulta vlastní bioplynovú stanicu v Kapušanoch pri Prešove, keďže v súčasnosti je "ekonomo-energetika" veľmi zaujímavá a študenti majú možnosť tam praxovať.

Na margo dopadov hospodárskej krízy uviedol, že v budúcnosti bude SR ešte viac pociťovať jej dopady na východe krajiny. "Čo sa týka podnikových hospodárov, kríza velí sústrediť sa na kvalitu, na odstraňovanie rezerv. Jediná šanca našich podnikov v tomto období je byť konkurencieschopní," konštatoval s tým, že verí v nové možnosti inovácie. Podnikový ekonóm je odborník, ktorý povie riaditeľovi firmy, na čo finančné zdroje sú a na čo nie sú, dodal.

Za zásadný problém východoslovenského regiónu považuje dopravnú infraštruktúru, odchod ľudského potenciálu za prácou. "Je to aj okraj Európskej únie z hľadiska schengenských hraníc. Naša fakulta plní vzdelávaciu úlohu. Ide o to, aby vzdelaní ľudia zostali v našom regióne," povedal. Ak študenti odídu za vzdelaním napríklad do Českej republiky, je relatívne malé percento tých, ktorí sa vrátia. "Ak vytvoríme podmienky, aby v regióne vyštudovali a boli pripravení ho zveľadiť, tak robíme pre región veľa," uzavrel dekan Tkáč.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte