4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
cosmonut83@gmail.com
zaradenie do triedy

Dobrý deň,

mám vyštudovanú EUBA, štátnu skúšku z anglického jazyka (2011) a pedagogické minimum (2023).
3 roky účím na ZŠ angličtinu a som zaradený do 7. triedy.

Rád by som sa posunul do 8. resp 9. triedy.

1, Bolo by mi uznané doktoranské štúdium v odbore: Didaktika technických predmetov na DTI za 1., resp. 2. atestáciu a teda by som bol zaradený do vyššej triedy?

2, Príplatok za profesijný rozvoj - ak mám štátnicu z pred roka 2019, mám ju zopakovať a bude mi uznaný 12% príplatok za profesijný rozvoj?

3, Aké mám, ako učiteľ bez pedagogického vzdelania, s vyštudovanou ekonómiou, možnosti kariérneho rastu ak chcem učiť anglický jazyk?

Veľmi pekne dakujem.

Maria Pavlikova
zaradenie do triedy

Dobrý deň,
za doktorandské štúdium postup do vyššej platovej triedy nie je možný. Ak vykonáte štátnu jazykovú skúšku po roku 2022, bude Vám za ňu uznaný príplatok za profesijný rozvoj vo výške 12 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej ste zaradený. Kariérny rast môžete získať aj na základe atestácie z anglického jazyka. Keďže nemáte pedagogické vzdelanie, podmienky vykonania atestácie si vopred zistite.

cosmonut83@gmail.com
štátna jazyková skúška

Dobrý deň,

dakujem za odpoveď.

Rozmumiem tomu správne, že na základe štátnej jazykovej skúšky (2011) som bol zaradený do kariérneho stupňa samostatný pedagogický zamestnanec a zároveň ak vykonám štátnu jazykovú skúšku po roku 2022, bude mi za ňu uznaný príplatok za profesijný rozvoj vo výške 12 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej ste zaradený?

Ďakujem.

Maria Pavlikova
štátna jazyková skúška

Dobrý deň,
tak som Vám to napísala. Musíte však komunikovať s riaditeľom, pretože vykonanie štátnej jazykovej skúšky musí byť zakotvené v pláne profesijného rozvoja. A ďalšia vec je, aby to riaditeľ nevyhodnotil ako špekuláciu, pretože jazykovú skúšku už máte. Nemali ste za štátnu jazykovú skúšku priznané kredity ?