Poznáme finalistov súťaže Čitateľský oriešok 4 – Podporte deti a ich kreativitu!

19.02.2018
Škola a rodina

Štvrtý ročník celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže, ktorá rozvíja u žiakov nižších ročníkov na základnej škole čítanie s porozumením, logické myslenie aj vnímanie medzipredmetových vzťahov, sa dostáva do svojej ďalšej fázy. Poznáme finalistov celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok 4.

Z celkového počtu takmer 25 000 prác, ktoré do súťaže prihlásili základné školy z celého Slovenska, odborná porota vybrala spolu 999 kresieb. „Do ďalšieho kola súťaže postúpili práce, ktoré podľa hodnotenia poroty najoriginálnejším spôsobom v kresbe prepojili dva prečítané príbehy z našich pracovných zošitov Tajomstvá sveta pre 2., 3. a 4. ročník základnej školy. Žiakom sa mnohokrát podarilo na výkrese rozohrať svoj – celkom nový príbeh, v ktorom sa ocitli postavičky z oboch prečítaných textov," povedala o spôsobe hodnotenia poroty Mgr. Mira Schrimpelová Bianchi, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko – vyhlasovateľa súťaže.

Postupujúce práce sa teraz budú uchádzať o hlasy vo verejnom hlasovaní na facebookovom profile RAABE. Žiaci, učitelia, rodičia, starí rodičia, kamaráti a všetci známi tak svojím lajkovaním môžu podporiť mladých autorov kresieb. Práce s najväčším počtom lajkov získajú hodnotné ceny.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať až do 23. marca 2018.

Fotogalériu postupujúcich prác za 2. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Fotogalériu postupujúcich prác za 3. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Fotogalériu postupujúcich prác za 4. ročník nájdete TU. Hlasujte!

V apríli 2018 nakladateľstvo RAABE vyhlási víťazov súťaže, a to v štyroch základných kategóriách: Ocenenie nakladateľstva RAABE (individuálne ceny pre jednotlivcov), Ocenenie verejnosti (na základe počtu „lajkov" na Facebooku), Ocenenie pre školy a Ocenenie pre špeciálne školy. V rámci každého ročníka bude udelené prvé, druhé aj tretie miesto.

Všetky informácie o podmienkach a priebehu súťaže, spolu s dôležitými termínmi uzávierok nájdete na stránke: www.skolskyportal.sk v sekcii Čitateľský oriešok.

Nezabudnite! Pre školy prihlásené do súťaže stále platí 50 % zľava na nákup
pracovných zošitov Tajomstvá sveta, t.j. namiesto 6 eur
zaplatia školy len 3 eurá za kus.

50 % zľava na pracovné zošity TAJOMSTVÁ SVETA!

3d-obalka-pz-2-roc.jpg3d-obalka-pz-3-roc.jpg3d-obalka-pz-4-roc.jpg

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutoční 19. apríla 2018 v Zichyho paláci v Bratislave. Dovidenia!

Generálni partneri:

Stiefel Eurocart Dynasit LittleLane

Hlavný partner:

Hotel Plejsy

Partner:

Hotel Plejsy

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte