Základná škola ponúka dospelým bezplatné počítačové kurzy

05.10.2009
Prevádzka školy

Naučiť sa pracovať s počítačom alebo zdokonaliť sa v jeho používaní ponúka ľuďom starším ako 40 rokov Základná škola (ZŠ) Bakossova 5 v Banskej Bystrici. V tomto mesiaci a v novembri pripravila pre nich dva typy bezplatných kurzov. Zapojiť sa do nich môžu najmä rodičia žiakov, ktorí ju navštevujú, ale aj ostatní záujemcovia.

"Počas týždňa absolvujú 10 hodín vyučovania. Rozhodnúť sa môžu pre základy používania internetu, alebo pre využívanie počítačových programov. Každý absolvent dostane školiace materiály a po úspešnom skončení kurzu certifikát o jeho absolvovaní," informoval TASR učiteľ informatiky spomínanej školy Maroš Hudík.

V prvom type kurzu získajú okrem iného vedomosti o tom, z čoho sa skladá počítač, ako môžu získať informácie z internetu či ako používať elektronickú poštu. V druhom, určenom pre skúsenejších, sa naučia zdokonaľovať programy a ako nahradiť písací stroj, ako čo najlepšie využívať internet, čo robiť s obrázkami i ďalšie možnosti, ktoré poskytuje počítač.

Kapacitné možností školy umožňujú, aby jeden týždeň absolvovalo kurz maximálne osem ľudí. V prípade, že nebude až toľko záujemcov, doplnia ich učitelia školy, z ktorých viacerí už prejavili záujem o spomínané kurzy, dodal Hudík.

Škola organizuje kurzy v rámci projektu 40UP - Užívajme počítač po štyridsiatke. Zameraný je na poskytovanie základnej úrovne počítačovej gramotnosti ľuďom v strednom veku. Projekt je navrhnutý tak, aby pomohol najmä regiónom s vysokou mierou nezamestnanosti. Je iniciatívou Microsoft UNLIMITED POTENTIAL, ktorá má zmeniť vnímanie škôl na inštitúcie celoživotného vzdelávania. Stať by sa mali centrom vzdelávania nielen detí, ale aj dospelých.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte