V Podunajských Biskupiciach bude školský Superdeň

18.11.2009
Prevádzka školy

Veľký Superdeň vo svojich priestoroch pripravuje na 19. novembra Základná škola (ZŠ) v bratislavskej časti Podunajské Biskupice spolu s ďalšími školami.

"Pestrý program pre deti aj dospelých bude mať päť samostatných blokov," uviedla dnes pre TASR riaditeľka ZŠ Adriana Pavlikovská. Podľa nej nevyužité priestory v tomto školskom roku ZŠ poskytla Súkromnej SOŠ gastronómie a služieb i Novej hudobnej škole Jaroslava Žigu. Aj oni sa budú počas Superdňa prezentovať svojou činnosťou. "Predvedú ukážky flambovania a miešania nealkoholických nápojov, predstavia sa aj viacerí mladí umelci," dodala Pavlikovská.

V telocvični bude spievať Andrea Zimányiová a ďalší známejší i nádejní hudobníci. Dopoludnia a potom od 13. do 17. hodiny sa tam vystriedajú rôzne kapely a tanečné skupiny. Na programe sú stretnutia s mediálne známymi osobami, nebudú chýbať ukážky policajnej kynológie a vodiacich psov, besedy o zdravom životnom štýle a protidrogovej prevencii i ďalšie aktivity.

ZŠ má kapacitu vyše 800 žiakov a v tomto školskom roku ju navštevuje 170 školopovinných detí, preto sa jej vedenie rozhodlo využiť priestory prenájmom dvom súkromným školám. Podľa Pavlikovskej je to prospešné nielen pre vzájomnú spoluprácu týchto škôl pri rôznych podujatiach, ale aj pre deti. "Ponúkame im nadštandardné vzdelávacie možnosti aj uľahčujeme možnosť výberu pre ďalšie štúdium," zdôvodnila riaditeľka ZŠ.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte