V gymnáziu pribudlo Centrum halového veslovania

03.11.2009
Prevádzka školy

V banskobystrickom Gymnáziu Andreja Sládkoviča pribudlo v týchto dňoch Centrum halového veslovania. Vzniklo v spolupráci školy, Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý je jej zriaďovateľom, a Slovenskej asociácie halového veslovania. Je v ňom 11 profesionálnych veslárskych trenažérov, využívať ich môžu nielen študenti a pedagógovia, ale vo vyhradenom čase aj verejnosť.

"Priestory pre Centrum halového veslovania sme pripravili svojpomocne. Trenažéry nám zapožičala Slovenská asociácia halového veslovania. Náš zriaďovateľ už podal projekt, ktorý by umožnil získať financie na ich odkúpenie," povedal pre TASR riaditeľ Gymnázia A. Sládkoviča Ján Dlhoš.

V centre je okrem veslárskych trenažérov inštalovaná aj výpočtová a ďalšia moderná technika. To umožňuje využívať ho aj na vyučovanie niektorých predmetov, a to i počas tréningov. Pred trénujúcimi žiakmi sú kvalitné počítače a na obrazovke učebný text z angličtiny alebo iného jazyka. Využiť sa dá aj na vyučovanie cudzích jazykov, ale aj biológie, kedy pomocou prístrojov napojených na trénujúcich môžu skúmať napríklad biológiu ľudského tela. Od pedagógov bude záležať, či dokážu centrum využiť na vyučovanie aj ďalších predmetov, dodal Dlhoš.

Inštalovaná plazmová obrazovka a pripojenie na internet umožňujú študentom tohto gymnázia online súťažiť s inými školami v rámci Školskej ligy halového veslovania. V súčasnosti v nej súťaží 27 stredných škôl, z nich 11 aj vďaka podpore BBSK, ktorý rozširovanie halového veslovania do škôl podporuje finančne. Jeho ambíciou je v kraji dostať veslárske trenažéry do všetkých škôl, ktorých je zriaďovateľom, s tým, že v budúcnosti by sa každá z nich zapojila do spomínanej školskej ligy.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte