NUFORM Festival 2009 predstaví nové hudobné trendy s prvkami jazzu

18.11.2009
Prevádzka školy

V poradí druhý ročník NUFORM Festivalu, ktorý sa bude konať 19. a 20. novembra v Prešove, je zameraný predovšetkým na nové progresívne hudobné trendy s výraznými prvkami jazzu. Dramaturg podujatia Kamil Sagan pre TASR uviedol, že v programe sa predstavia hudobníci zo Španielska, Francúzka i domáci interpreti.

Úvodný večer bude patriť predovšetkým predstaviteľom slovenskej hudobnej scény, program večera v ďalší deň vyplnia hlavne hostia zo zahraničia.

"Najväčším ťahákom prvého festivalové dňa bude nepochybne slovenská jazzová formácia BKK TRIO zložená s ostrieľaných muzikantov Marcela Buntaja, Martina Gašpara a Juraja Tatára. Tí sú na scéne minimálne 10 rokov a spolupracovali napríklad s Petrom Lipom, Richardom Müllerom alebo Janou Kirschner," konštatoval Sagan. Okrem nich sa divákom predstaví aj francúzsky DJ Pat Heart, ktorý je známy svojím pravidelným účinkovaním na prestížnom európskom jazzovom festivale MONTREAUX. Nebude chýbať ani košicko-prešovská zostava VATA.

V rámci programu druhého dňa budú môcť hudobní priaznivci vidieť americko-španielsky projekt BEATSPOKE, ktorý na tohtoročnom festivale Worldwide v Sete získal titul "Talent roka 2009". Ten návštevníkom ponúkne tanečný soul-jazz-elektropop. Po ňom sa predstaví barcelonský DJ Fred Spider.

Koncertné vystúpenia v prešovskom V-klube na Budovateľskej ulici sa začínajú o 20.00 hodine. Pred začiatkom oboch festivalových večerov sa uskutoční hodinová prezentácia krátkych filmov študentov Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach.

NUFORM Festival 2009 sa koná s podporou Ministerstva kultúry SR. Prvý ročník bol v roku 2007 v Košiciach a počas dvoch dní sa na ňom predstavili interpreti z Brazílie, Rakúska, Chorvátska a Slovenska. Koncerty si vtedy prišlo pozrieť viac ako 700 divákov.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte