Na ZŠ Golianova v Banskej Bystrici pribudli športoviská za 408.000 eur

25.09.2009
Prevádzka školy

Nové športoviská za vyše 408.000 eur (12,3 milióna Sk), ktoré dali dnes do užívania, pribudli v banskobystrickej Základnej škole (ZŠ) Golianova. Na vybudovanie nových a rekonštrukciu starých poskytlo Ministerstvo školstva SR 99.582 eur (tri milióny Sk). Podstatnú časť ostatných financií uvoľnilo zo svojho rozpočtu mesto Banská Bystrica, ktoré je zriaďovateľom spomínanej školy. Na vybudovanie športovísk prispeli aj sponzori.

"V našom športovom areáli pribudli tenisové, volejbalové, basketbalové, hádzanárske a dve bedmintonové ihriská. Tiež ihrisko na minihádzanú a skokanské doskočisko. Predĺžili sme atletickú dráhu, ktorá má takmer 250 metrov," povedal pre TASR riaditeľ spomínanej školy Peter Zlevský.

Dodal, že súčasťou rozšíreného športového areálu je aj vonkajší fitnes park. Takmer 10.000 eur (300.000 Sk) na jeho vybudovanie poskytli rodičia detí navštevujúcich školu. Tiež sponzori, medzi ktorými boli aj známi slovenskí športovci, bývalí žiaci tejto školy.

V júni minulého roku v areáli banskobystrickej ZŠ Golianova vyrástol otvorený štadión s tribúnami pre 600 divákov a plochou ohraničenou mantinelmi. Na otvorenie Arény Barani prišli aj bývalí žiaci školy, známi slovenskí hokejoví reprezentanti Michal Handzuš, Richard Zedník, Vladimír Országh, Tomáš Surový a Peter Budaj, bežkyňa na lyžiach Alena Procházková a ďalší športovci, z ktorých mnohí prispeli na výstavbu arény.

Prvý impulz na jej vybudovanie vyšiel z Ministerstva školstva SR, keď odsúhlasilo na projekt otvorenej školy a rekonštrukcie areálov sumu 99.582 eur. Ďalšie financie na dielo za približne 365.000 eur (11 miliónov Sk) poskytli mesto Banská Bystrica a sponzori.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte