Minister školstva otvoril školský rok v prototype modernejšej školy

03.09.2021
Prevádzka školy

Minister školstva, vedy výskumu a športu SR Branislav Gröhling spolu s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, predsedom BSK Jurajom Drobom, starostom mestskej časti Ružinov Martinom Chrenom a riaditeľom školy Martinom Kotyrom otvorili nový školský rok 2021/2022 v Modelovej škole na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Otvorenie školského roka v priestoroch prototypu modernejšej školy, v ktorej privítali prvých žiakov je zároveň symbolické. Ambíciou rezortu školstva na najbližšie obdobie je totiž práve modernejšie a reformnejšie školstvo. Dlhodobou snahou v súvislosti s nastavením pravidiel na najbližšie mesiace je tiež čo najdlhšie zachovanie prezenčného vzdelávania na školách. Prioritou bolo vytvoriť čo najbezpečnejšie prostredie na návrat žiakov. Okrem školského manuálu a ďalších iniciatív, k tomu prispeli aj samotní pedagógovia.
„Som veľmi hrdý na všetkých riaditeľov a zamestnancov škôl, pretože zaočkovanosť všetkých zamestnancov škôl je až 68%, v niektorých mestách je až 70 – 75%. Toto je odpoveď na to, že učitelia veria odborným faktom, veria overeným informáciám a tomu, čo hovoria odborníci,“ povedal minister školstva.
Modelová škola, ktorá slúžila ako inšpirácia nielen pre priestorové riešenia, ale aj pre inovatívne prístupy k výučbe pre všetky školy dnes oficiálne po prvýkrát otvorila svoje brány žiakom a učiteľom. „Veľmi sa teším, že okrem toho, že budeme meniť obsah vzdelávania, budeme meniť aj školy. Je to investícia do vás a do budúcna,“ prihovoril sa minister žiakom a pedagógom v modelovej škole.
Premiér Eduard Heger vyzdvihol prácu pedagógov počas pandémie, ktorí museli vzdelávať žiakov dištančne. „Školstvo, oblasť vzdelávania je aj pre vládu najväčšia priorita. Verím tomu, že úspešná krajina stojí na vzdelaných ľuďoch a vzdelanie sa dostáva od prvého momentu, kedy dieťa príde do kontaktu či už s materskou školou, alebo školou každého stupňa. Takže máme pred sebou dobrú budúcnosť,“ uzavrel predseda vlády SR.

 

Zdroj: minedu.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte