Cestujúci si v MHD môžu pozrieť výstavu fotografií

05.10.2009
Prevádzka školy

Cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave si oddnes môžu pozrieť výstavu fotografií "50 slov". Ide už o štvrtý ročník projektu, ktorý je tentokrát venovaný 60. výročiu založenia Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave.

Väčšina autorov sú študenti alebo absolventi Katedry fotografie na tejto škole. Ostatní autori sú z českých a slovenských fotografických škôl. Výstava potrvá do 28. októbra.

Projekt vznikol s cieľom prezentovať tvorbu mladých autorov širokej verejnosti. "Keďže málo mladých autorov dostáva priestor v galériách a málo divákov si dnes nájde čas na návštevu galérií, rozhodli sme sa umelecké diela prezentovať priamo v meste, mimo priestoru galérie. Autobusy sú na to ideálne - jazdia po celej Bratislave, 24 hodín denne. Tak oslovia najviac divákov, vo všetkých častiach," priblížil Filip Vančo z občianskeho združenia Photoport.

Združenie od roku 2006 podporuje mladých fotografov a ľudí pracujúcich s fotografiou vytváraním podmienok na tvorbu a jej prezentáciu.
 

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte