Školský portál prichádza s podporou pre učiteľov

20.04.2020
Personalistika

Kvôli šíreniu koronavírusu zostali zatvorené všetky slovenské – materské, základné a stredné školy. Nie je nám jedno, že v dôsledku tejto situácie ste vy, učitelia, dostali za úlohu zvládať nové výzvy ako sú: vyučovanie žiakov na diaľku, práca z domu, zmena nástrojov a prístupov v rámci nových školských pravidiel. Preto sme sa rozhodli prispieť svojou troškou a v spolupráci so skúsenou koučkou sme pripravili projekt, ktorý by vám mohol pomôcť zvládať nové výzvy s ľahkosťou.

Školský portál prichádza s podporou pre učiteľov

Školský portál je tu pre vás aj v týchto náročných časoch. Aby ste mohli byť inšpirátormi pre svojich žiakov, kolegov a rodinných príslušníkov, aj vy sami potrebujete podporu. Veľa sa rozpráva o tele a fyzickom zdraví, ale mnohokrát zabúdame na naše psyché. Preto prichádzame s projektom, ktorého cieľom je podporiť vás pedagógov. Jeden-krát do týždňa nová téma, ktorá vás podporí, poteší, motivuje, rozosmeje.

Prvá pomoc pre učiteľov

Mentorkou nového projektu sa stala Janette Šimková, skúsená koučka, ktorá vedie, inšpiruje a motivuje svojich klientov pri každodenných výzvach v bežnom živote. Osobný rozvoj, individuálny koučing, mentálny tréning, vzťahový koučing, facilitácia, mediácia, poradenstvo. Tomu všetkému sa venuje Janette už viac ako 10 rokov. Janette Šimková takto okomentovala svoju účasť na projekte: „Vážim si prácu učiteľov. Venujú nám do života mocný nástroj, ktorým je vzdelanie – iba vďaka nemu meníme svet. Teraz, keď sa svet mení, potrebujeme učiteľov podporiť v nachádzaní nových ciest a spôsobov, ako budú ďalej svoje poslanie napĺňať.“

Začiatkom nového týždňa vždy na facebookovom profile Školského portálu predstavíme novú výzvu a vyzveme učiteľov k spolupráci.  Budeme radi, keď nám vždy počas aktuálneho týždňa budete posielať vaše postrehy, otázky, všetko, čo vás zaujíma k danej téme na emailovú adresu: info@skolskyportal.sk. Na konci týždňa zverejníme článok, ktorý prinesie komplexne spracované  informácie k danej téme a spolu s Janette Šimkovou radi ponúkneme reflexiu toho, čo vás zaujíma.

Kto je Janette Šimková?

Mgr. Janette Šimková, životná a vzťahová koučka. Je priekopníčkou life koučingu na Slovensku a počas svojej trinásťročnej praxe s tromi tisíckami odkoučovaných hodín pomohla mnohým klientom zmeniť pohľad na život. Sprevádza ľudí k tomu, aby sa nevracali späť s pokusom o nový začiatok, ale začínali tam kde prestali, aby vytvorili nový koniec. Uverejňuje príspevky na svojom blogu, jej inšpiratívne rady nájdete v časopisoch, vystupuje v televízii, v rozhlase. Ako dobrovoľníčka spolupracuje s tretím sektorom, organizuje verejné aj firemné workshopy. Pôsobí ako guide v Nexteria Leadership Academy. Je členkou Európskej rady pre koučovanie a mentoring (EMCC). Na základe dlhoročných skúseností vznikol jej úspešný debut Žijte své lepší já, ktorý vyšiel v roku 2017 vo vydavateľstve Portál. V roku 2019 vyšla jej druhá kniha Knižka, s ktorou sa dá žiť a pracovná kniha k nej – Zápisník, s ktorým sa dá žiť.  Facilitovala workshopy pre Ligu za ľudské práva, Ligu proti rakovine, Inštitút bankového vzdelávania NBS, SLSP, Poštovú banku, Eset, Siemens, Dell, DM drogériu, Top coach, Forbes, vystupovala napríklad na Festivale Psychologie.cz, Konferencii Happy Company a Umení byť ženou.

„Keď chcem podporovať svojich žiakov na diaľku, potrebujem dať podporu predovšetkým sebe,“ Janette Šimková.

Témy, ktoré sme si pre vás pripravili:

 • Ako sa starať o mentálnu a emočnú pohodu
 • Ako udržiavať vzťah na diaľku
 • Ako zmeniť nemožné na možné
 • Ako byť tvorivý a flexibilný
 • Ako byť v plnom nasadení a nevyhorieť
 • Ako si pomôcť naučeným optimizmom
 • Ako proaktívnosťou pokoriť negativitu
 • Ako sa udržiavať motivovaný a odhodlaný

Prvá pomoc pre vás

Vaše reakcie na týždenne výzvy, ale aj otázky, námety a postrehy môžete posielať na: info@skolskyportal.sk . Píšte nám, čo aktuálne riešite, čo vás zaujíma, s čím potrebujete pomôcť v rámci psychohygiény/osobného rastu, podpory a pod.?

Dôležitá informácia: Pokiaľ si prajete zostať v anonymite, uveďte to, prosím vo vašej správe. Vaše rozhodnutie budeme rešpektovať.

 

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

 • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
 • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
 • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
 • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
 • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
 • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
 • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
 • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
 • súťaže o zaujímavé ceny,
 • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte