4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
hudobník
...II. atestácia...

Dobrý večer, mám otázku a teda chcel by som sa opýtať kompetentných.
Môže riaditeľ školy /podľa nejakého zákona, paragrafu, či vyhlášky, atď./svojmu pedagogickému zamestnancovi nejakým spôsobom "zabrániť, zamedziť, resp. nedovoliť alebo zamietnúť" vykonať druhú atestáciu?? Napr. bude sa vyhovárať, že ho nebude mať z čoho zaplatiť, resp. keď nepodpíše prihlášku na II.AT, či má/nemá na to právo, či v tomto prípade niečo poruší/neporuší?
Ďakujem vopred za odpoveď.

Maria Pavlikova
II. atestácia

Podľa § 5 ods.2 písm. h) zákona č. 317/2009 Z. z. pedagogický zamnestnance je povinný udržiavať a rozvíjať svoje profesijné kompetencie prostredníczvom kontinuálneho vzdelávania alebo sebavzdelávania. Spôsob ako mu v tom zabráni, zamedzí, resp. nedovolí riaditeľ nie je v zákone uvedený. Na prihláške na kontinuálne vzdelávanie alebo vykonanie atestácie riaditeľ iba svojim podpisom deklaruje, že údaje uvedené sú správne, napr. zaradenie pedagogického zamestnanca, jeho vzdelanie, atď. Súhlas na absolvovanie dáva príslušná vzdelávacia inštitúcia, ktorá uchádzača zaradí alebo nezaradí na konkrétne vzdelávanie.

hudobník
II. AT

Dobry den,dakujem za odpoved, rozumiem.
Cize, ak sa pedagogicky zamestnanec rozhodne robit atestaciu a prinesie na podpis prihlasku svojmu riaditelovi ZS a riaditel sa bude vyhovarat, ze mu atestaciu nepodpise /pricom osoba ma dostatocny pocet kreditov - 60 - ihned na vykonanie AT, dostatocnu prax v odbore,../, porusi tym riaditel zakon? Pytam sa,pretoze stal sa pripad, ze riaditel skoly prihlasku na atestaciu /druhu/ nepodpisal /pricom osoba mala dostatocny pocet kreditov, prax v ucitelstve,atd/ s tym, ze on nesuhlasi s vykonanim jej atestacie, ze jej nepodpise prihlasku, lebo bude pre neho,resp. pre jeho skolu "draha" a ze oni su mala skola, nepotrebuju ucitela s druhou AT, atd.
P.S. Pricom dotycna osoba sa vzdelavat chce, riaditelovi to asi prekaza, ze je tak aktivna.
Dakujem za odpoved :)

Maria Pavlikova
II. atestácia

Nie celkom, že poruší zákon. Zákon také výhovorky nemôže riešiť. V podstate zamestnanec môže poslať prihlášku aj bez podpisu riaditeľa, rozhodujúce je, keď donesie osvedčenie o vykonaní atesácie, ako to bude riaditeľ akceptovať. Ja sa vo svojich odpovediach zameriavam na plnenie kvalifikačných predpokladov a zaraďovanie zamestnancov do platových tried. Na vnúterné vzťahy na školách nereagujem ani nie som kompetentná ich rišiť. U Vás to je výnimka. To je všetko.