3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Vera77
DPŠ a platová trieda

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám vyštudovanú VŠ v odbore sociálna práca II. stupňa + rigorózne konanie. Chcem si spraviť doplnkové pedagogické štúdium. Mohla by som vykonávať prácu učiteľky v MŠ a do akej platovej triedy by som bola zaradená? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
DPŠ a platová trieda

V každej odpovedi pre učiteľku materskej školy zdôrazňujem, že doplnkové alebo doplňujúce pedagogické štúdium nie je kvalifikáciou pre učiteľku materskej školy. Ak absolvujete doplňujúce pedagogické štúdium, získate pedagogickú spôsobilosť na vyučovanie predmetu sociálna práca na strednej škole. Následne musíte absolvovať rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky a až po jeho absolvovaní Vás zaradia do 7. platovej triedy. Môžete absolvovať tiež aj inú formu, resp. iný druh vzdelania, ktoré je uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. u., príloha č. 1, časť I. Učiteľ materskej školy. Zaradenie do kariérového stupňa a platovej triedy bude závisieť od vzdelania, ktoré absolvujete.

jozefka8
DPŠ

Dobrý večer!
Chcela by som sa spýtať. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore manažment. V septembri som začala študovať doplnkové pedagogické mminimum. čo všetko môžem vyučovať a robiť po skončení DPŠ? Môžem vyučovať len ekonomické predmety na strednej škole? Alebo môžem učiť aj Občiansku náuku na základnej škole či strednej škole? Môžem robiť vychovávateľku v ŠKD? Môžem robiť pedagogickú asistentku ako pedagogický zamestnanec?

Za Vašu odpoved veľmin dakujem ! Prajem pekný večer.