5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Meryann
Dpolnenie vzdelania

Doplnenie vzdelania pre stredne skoly

Dobry den, prosim Vas o informaciu, ohladom doplnenia vzdelania pre moznost vyucby na strednej skole.
Prax mam vo vysokom skolstve s ukoncenym vzdelanim doc, Ing, PhD.
dakujem pekne

Maria Pavlikova
Doplnenie úväzku

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie jednotlivých predmetov na stredných školách sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 časť VII. a časť VIII. Bohužiaľ na základe vzdelania doc. Ing. PhD. ja neviem určiť čo ste vyštudovali ani čo si máte doplniť.

Meryann
Doplnenie vzdelania

Dakujem velmi pekne za odpoved, vzdelanie mam len v oblasti Bezpečnosti technických systémov a Bezpečnosti práce a to je malo.
Predpokladam, ze minimalne je potrebne: doplnkove pedagogicke studium, ukoncene statnou skuskou.

Dakujem velmi pekne.

Maria Pavlikova
Doplnenie vzdelania

Pedagogický zamestnanec, ktorý získal odbornú spôsobilosť, je povinný získať aj doplňujúce pedagogické štúdium nadväzujúce na jeho študijný odbor, ak chce pracovať ako pedagogický zamestnanec. Či sa na strednej škole učia predmety, na ktoré by ste boli kvalifikovaná na základe štátnych skúšok, ja neviem posúdiť.

Patrícia Kočáriková
DPŠ

Dobrý deň,
mám absolvovaný odbor Hipológia (SPU Nitra - štátnicové predmety: hipológia a zootechnika, ukončený Bc.), pokračujem v štúdiu na tejto škole - odbor Výživa zvierat a krmivárstvo (1. roč.) popri čom študujem súbežné DPŠ - učiteľstvo odborných poľnohospodárskych predmetov. Chcela by som sa Vás opýtať (keďže sa to už dlhšie snažím dopátrať) aké predmety budem vlastne môcť vyučovať a na akých školách alebo čo bude v mojej kompetencií vykonávať.

Vopred ďakujem za odpoveď.