4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
saras
Doplňujúce pedagogické štúdium

Dobrý deň, želám, nevedeli by ste niekto poradiť?
Som študentkou posledného ročníka Mgr na FMK UCM - marketingová komunikácia.
Mám urobenú základnú štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka (B2) na jazykovej škole.

Chcela by som sa stať učiteľkou na základnej škole a rada by som sa dozvedela o doplňujúcom pedagogickom minime. Mojimi preferovanými predmetmi, v ktorých by som sa videla sú angličtina, výtvarná, masmediálne štúdiá/marketing, vychovávateľstvo.

Vedeli by ste mi poradiť, kde si štúdium dokončiť, koľko to trvá, čo všetko potrebujem aby som sa stala plnohodnotným učiteľom?

Ďakujem vopred všetkým za odpoveď

Maria Pavlikova
Doplňujúce pedagogické štúdium

Po úspešnom absolvovaní vysokoškolského vzdelania druhého stupňa spolu so štátnou jazykovou skúškou budete spĺňať kvalifikačné predpoklady na vyučovanie cudzieho jazyka na základnej škole. Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov druhého stupňa základnej školy sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť V., písm. A bod 18b. Marketing sa na základnej škole pravdepodobne nevyučuje a na ostatné spomínané predmety v otázke nie ste kvalifikovaná.

saras
Ďakujem

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
Čiže, mohla by som nastúpiť ako učiteľka anglického jazyka a popritom si robiť aj minimum na nejaký predmet, ktorý by som mala záujem učiť.

Čo sa týka toho marketingu, na ten si treba robiť priamo minimum na učiteľstvo na strednej škole?

Pekný zvyšok večera

Maria Pavlikova
Doplňujúce pedagogické štúdium

Dovolím si zopakovať, že budete kvalifikovaná iba na vyučovanie cudzieho jazyka. Na to, aby ste boli kvalifikovaná učiteľka na iné predmety, musíte absolvovať doplňujúce pedagogické štúdium a až následne rozširujúce štúdium nejakého predmetu. Minimum na nejaký predmet nestačí, aby ste ho kvalifikovane vyučovali.