Vybavenie školských jedálni podporí ministerstvo školstva dvojmiliónovou dotáciou

O podporu sa môžu uchádzať verejné, súkromné, cirkevné školy a školské jedálne.

Na vybavenie školských jedální na celom Slovensku poskytne v tomto roku rezort školstva dva milióny eur. Počas výjazdu do Považskobystrického okresu to v piatok povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).


Cieľom finančnej podpory je podľa neho podpora zdravšieho životného štýlu žiakov, ktorej napomôže zlepšenie vybavenia školských jedální v základných a v stredných školách nákupom moderných zariadení, napríklad konvektomatov, umývačiek riadu, chladničky, chladiaceho boxu, varného kotla či profesionálneho robota.
O podporu sa môžu uchádzať verejné, súkromné, cirkevné školy a školské jedálne. Konečný termín na predloženie žiadostí o rozvojový projekt je 28. február. Stačí, ak žiadateľ vyplní žiadosť len online na stránke ministerstva školstva.
„ Popri novelách zákonov, systémových zmenách a opatreniach chceme robiť aj takéto kroky, ktoré pomôžu zmodernizovať a skvalitniť vybavenie a prostredie škôl, “ doplnil Gröhling s tým, že zriaďovatelia môžu rezort požiadať o dotáciu v sume 5000 eur na jednu školskú jedáleň.
Ako dodal, v minulom roku poskytol rezort na vybavenie kuchýň v školských jedálňach 750.000 eur, celá suma sa vyčerpala.

Zdroj: skolske.sk