Nová chemická súťaž Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“ finišuje - už môžete hlasovať za svojho favorita!

20.04.2017
Škola a rodina

Prvý ročník súťaže Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“, ktorú organizuje odborné nakladateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA, finišuje. Základné školy prihlásili do súťaže takmer 200 videí. Odborná porota z nich vyberie najlepších 30, ktoré postupujú do finále súťaže. Výhercov čakajú zaujímavé ceny.

Prihlasovanie do novej súťaže Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“ skončilo 15. apríla 2017. Do súťaže sa zapojilo viac než šesto detí a ich učiteľov z celého Slovenska. „Súťažné videá, ktoré som zatiaľ mala možnosť vidieť, boli zábavné i poučné. Niektoré tímy poňali zadanie súťaže veľmi originálne a vytvorili malé filmové diela. Teraz je na porote, aby zhodnotila chemické pokusy z odborného hľadiska,“ povedala konateľka EXPOL PEDAGOGIKA JUDr. Monika Fegyveres Oravská.

Finálová tridsiatka

Dvadsať najlepších videí vyberie odborná porota. „Veľmi sa teším na súťažné príspevky žiakov, ktoré vytvorili pod vedením svojich učiteľov chémie. Som skutočne rada, že sa do prvého ročníka zapojilo toľko škôl. Zároveň mi je však aj ľúto, že musíme vybrať iba 30 videí a nakoniec troch víťazov. Určite by si väčšina učiteľov a ich žiakov zaslúžila  ocenenie,“ myslí si predsedníčka poroty a zároveň predsedníčka Združenia učiteľov chémie RNDr. Helena Vicenová.

Videá, ktoré sa dostanú do finále, zverejní 26. apríla 2017 vyhlasovateľ súťaže na internetovej stránke www.expolpedagogika.sk, kde bude za ne môcť hlasovať verejnosť. Verejné hlasovanie končí 16. mája 2017 a jeden z hlasujúcich, ktorého vyžrebuje vedenie nakladateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, získa zaujímavú cenu.

Za svojho favorita môžete hlasovať TU!

Kto vyhráva

V súťaži Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“ vyhráva šesť tímov, ktoré získajú najviac hlasov od odbornej poroty a aj od hlasujúcej verejnosti. Špeciálnu cenu získa najaktívnejšia škola, ktorá do súťaže zapojila najviac tímov. Ani ostatné školy neostanú bez ocenenia, každá, ktorá sa do súťaže zapojila získava až 50 % zľavu z bežnej ceny na nákup Cvičebníc chémie z vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.

Vyhodnotenie súťaže sa bude konať 23. mája 2017 v bratislavskom POLUS CITY CENTER – v Škole varenia. „Slávnostný ceremoniál sa bude konať možno v trochu netypickom prostredí. Chceli sme ho poňať v intenciách celej súťaže, a preto sa bude niesť v duchu molekulárnej kuchyne,“ povedala o pripravovanom záverečnom evente Monika Fegyveres Oravská. Pozvanie na podujatie prijal odborník na molekulárnu gastronómiu a známy šéfkuchár Vojto Artz.

Čo získajú víťazi?

Pre víťazné tímy je pripravená návšteva rafinérie Slovnaft. Navštívia miesta, kde sa bežný človek nedostane. Po exkurzii ich čaká slávnostný obed v nezvyčajnej reštaurácii UFO v Bratislave. Ďalšími cenami sú pomôcky a encyklopédie pre malých vedcov od firiem BASF Slovensko spol. s r.o. a STIEFEL EUROCART spol. s r.o ako aj darčekové balíčky od spoločnosti dm drogerie markt.

Súťaž Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“ je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Súťaž bola oficiálne spustená 3. februára na 5. národnej konferencii učiteľov chémie. Vyhlasovateľom súťaže je učebnicové nakladateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA, s. r. o. Záštitu nad súťažou prevzal bývalý predseda SAV a jedna z najväčších vedeckých kapacít na Slovensku, prof. Ing. Štefan Luby, DrSc. Súťažné tímy mali za úlohu vymyslieť, zrealizovať a natočiť na video chemický pokus s bežne dostupnými potravinami a chemikáliami.


GENERÁLNY PARTNER
PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte