3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Wika
prevadzka v mš

Dobry den prajeme, mame otazku, ktora sa tyka pracovneho casu uciteliek MŠ a prevadzky v MŠ. Zamestnane mame 2 ucitelky, jedna uvazok 100%, druha 50%. Prevadzka jednozmenna celodenna od 7.00h do 15.00h. Ucitelka s plnym uvazkom zacina kazdy den rano, druha nastupuje od 11.30 do 15.00. a zaroven je zamestnana v ZŠ ako asistentka ucitela s 50% uvazkom. Bolo nam vytknute, ze nemoze jedna ucitelka "tahat" kazdy den od rana, ze musime mat dvojzmennu prevadzku. Pocet deti v MŠ je velmi nizky, su dni, ked su len 1-2 deti. Chceme sa opytat, ci je to v poriadku, alebo musime upravit pracovny cas uciteliek na 2 zmeny. Dakujeme za odpoved

Jarmila Braunová
prevadzka v mš

Ak je spôsob organizácie výchovy a vzdelávania stanovený na celodenný a prevádzka MŠ určená v čase od 7.00 h do 15.00 h predprimárne vzdelávanie v triede musia zabezpečovať striedavo na zmeny 2 učitelia. Jedna učiteľka nemôže mať určené plnenie priamej vyučovacej povinnosti len v dopoludňajšom alebo len v popoludňajšom čase.
Spôsob organizácie výchovy a vzdelávania v MŠ a zabezpečenia predprimárneho vzdelávania vymedzuje vyhláška o materskej škole. V praxi ide najbežnejšie o MŠ s celodennou alebo poldennou výchovou a vzdelávaním. MŠ s poldennou výchovou a vzdelávaním poskytuje predprimárne vzdelávanie spravidla 5 hodín v dopoludňajšom alebo popoludňajšom čase. V triede s takýmto spôsobom organizácie výchovy a vzdelávania pôsobí jeden učiteľ. MŠ s celodennou výchovou a vzdelávaním poskytuje predprimárne vzdelávanie spravidla v čase od 6.00 h do 18.00 h v zmysle lokálnych podmienok a potrieb zákonných zástupcov detí. Čas jej prevádzky určuje riaditeľ školy po dohode so zákonnými zástupcami detí a po súhlase zriaďovateľa. V takejto triede predprimárne vzdelávanie zabezpečujú dvaja učitelia striedavo na zmeny.

Wika
prevadzka v mš

Velmi pekne dakujem za odpoved, pani Braunová.