6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Janka Maťašovská
Zaradenie asistenta učiteľa

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s požiadavkou na zaradenie asistenta učiteľa. Jedná sa o zamestnankyňu, ktorá má ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa (filozofická fakulta), študijný program sociálna práca, študijný odbor sociálna práca, rok ukončenia 2010. Doplňujúce pedagogické štúdium začala študovať v mesiaci september 2017. Do pracovného pomeru by mala nastúpiť teraz v novembri a bude to jej prvý pracovný pomer, v ktorom bude vykonávať pedagogickú činnosť (pracovná zmluva na dobu určitú). Ďakujem za skorú odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie asistenta učiteľa

Asistenta učiteľa budete považovať za kvalifikovaného aj napriek tomu, že má nepedagogické vzdelanie a ešte len začal študovať doplňujúce pedagogické štúdium. Pri vzniku pracovného pomeru mu dáte podmienku podľa § 60 ods. 2 zákona č. 317/2009 Z. z. i napriek tomu, že už študuje. Zaradíte ho do kariérového stupňa začínajúci asistent učiteľa a do 8. platovej triedy a po absolvovaní adaptačného vzdelávania do 9. platovej triedy, t. j. do kariérového stupňa samostatný asistent učiteľa. Je potrebné sledovať aj ukončenie DPŠ.

Janka Maťašovská
Zaradenie asistenta učiteľa

Ďakujem veľmi pekne za Váš čas a ochotu. Pekný deň prajem

Babyka
Zaradenie ped.asistenta v specialnej triede

Dobry den, chcem sa opytat, ak ma ped. asistent ukoncene vs vzdelanie v odb. socialna praca, dps a 10 roc. prax ako je zaradeny do plat. triedy a kategorie ak pracuje cely cas v specialnej triede. Zaujima ma hlavne ci je to kategoria 1 alebo 2.

Maria Pavlikova
Zaradenie pedagogického asistenta v špeciálnej triede

Pedagogického asistenta zaradíte do kariérového stupňa samostatný asistent do 9. platovej triedy, pracovná trieda dva v súlade s § 5a ods. 2 zákona č. 553/2003 Z. z.

Babyka
Dakujem za odpoved.

Dakujem pekne.