4 posts / 0 nový
Posledné pridané
Stefania Piliarova
Zaradenie OZ

Ako zaradiť odborného zamestnanca, ktorý má dva roky praxe a ukončil denné doktorandské štúdium v odbore andragogika (získal tretí stupeň vysokoškolského vzdelania)? Domnievam sa správne, že po troch rokoch praxe má byť zaradený ako OZ s prvou atestáciou a dovtedy ako samostatný OZ? Ďakujem za odpoveď!

Maria Pavlikova
Zaradenie OZ

Predpokladám, že odborný zamestnanec absolvoval vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore andragogika a následne aj tretí stupeň vysokoškolského vzdelania v odbore andragogika. Neviem však v ktorej kategórii odborných zamestnancov podľa § 19 a nasledujúcich zákona č. 317/2009 Z. z. je zaradený. Vysokoškolské štúdium v odbore andragogika nie je plnením kvalifikačného predpokladu pre žiadnu kategóriu odborného zamestnanca a tento zamestnanec nemôže byť zaradený ako samostatný odborný zamestnanec a vôbec nie ako odborný zamestnanec s prvou atestáciou. Vychádzam iba z Vašej otázky, neuvádzate akú činnosť vykonáva.

Stefania Piliarova
upresnenie

Bude vykonávať činnosť školského psychológa a druhý stupeň vysokoškolského vzdelania absolvoval v odbore psychológia.

317_2009
#odpoved

Dobry den pani Piliarova,
Vami podavane informacie nie su celkom presne (2 roky praxe? Pedagogickej? Odbornej? V akom zariadeni? Konkretizujte prosim.) A skrze toho bude aj odpoved parcialna.

V zmysle § 27 ods. 5) zakona c. 317/2009 Z. z. je uvedene: " Do kariérového stupňa odborný zamestnanec s prvou atestáciou sa zaradí aj odborný zamestnanec, ktorý má najmenej tri roky odbornej praxe a získal tretí stupeň vysokoškolského vzdelania v odbore súvisiacom s výkonom jeho odbornej činnosti." Andragogika je o vzdelavani dospelych, predmet cinnosti skolskeho psychologa (podla § 20 ods. 2 zakona c. 317/2009) je odlisny od predmetu Andragogiky. Preto sa PhD. nebude brat v uvahu.

Odborneho zamestnanca zaradite bud ako zacinajuceho skolskeho psychologa alebo ako samostatneho skolskeho psychologa (tu musite zohladnit prave tu Vami spominanu dvojrocnu prax, kt. ste blizsie nespecifikovali).