Rezort školstva: Deviatakom môže pri výbere strednej školy pomôcť aplikácia

11.02.2022
Vzdelávanie a výchova

Aplikácia poskytuje žiakom základných škôl informácie o stredných školách, stredným školám zas ponúka priestor na ich prezentáciu.

Deviatakom môže pri výbere strednej školy pomôcť aplikácia Stredná. Ponúka vyhľadávanie škôl podľa preferencií, test osobnosti na určenie vhodnosti štúdia pre konkrétneho žiaka či možnosť tvorby vlastného zoznamu obľúbených škôl. TASR o tom informovali z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.
      
"Stredné školy dnes ponúkajú množstvo kvalitných a atraktívnych odborov a žiaci ich majú vďaka tejto aplikácii všetky na dosah ruky. Aplikácia ponúka tiež jednoduchý osobnostný test. Ten na základe niekoľkých otázok určí žiakovi typ osobnosti a odporučí preňho ideálne školy," priblížil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).
      
Aplikácia poskytuje žiakom základných škôl informácie o stredných školách, stredným školám zas ponúka priestor na ich prezentáciu. "V aplikácii sa momentálne nachádza 574 stredných škôl rôznych zameraní, od gymnázií až po odborné školy a konzervatóriá. Registrácia je otvorená pre všetky stredné školy bez výnimky," spresnilo ministerstvo.
      
Pri vyhľadávaní možno vyfiltrovať konkrétne školy, ktoré sú zaregistrované do aplikácie. Súčasťou detailov v rámci jednotlivých škôl sú podľa ministerstva kontaktné informácie, fotogaléria a ďalšie zaujímavé informácie o škole.
      
Test osobnosti pozostáva zo 42 otázok. "Výsledok pomáha žiakovi s výberom budúceho štúdia a odhaľuje predispozície pre pracovnú kariéru. Výsledok testu taktiež zobrazuje charakterové vlastnosti používateľa, typické pre daný typ osobnosti," doplnil rezort.
      
Funkcia "Obľúbené" umožňuje žiakovi vytvoriť si vlastný zoznam obľúbených škôl, ktoré si navolí. Aplikáciu si možno zadarmo stiahnuť do smartfónu. Ďalšie informácie sú k dispozícii na webe stredna.sk. Aplikácia je z dielne MŠVVaŠ SR a OZ Digital League. Rezort školstva upozornil, že prihlášky na stredné školy možno podávať do 20. marca.

 

Zdroj: skolske.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte