Minister školstva udelí výnimočným učiteľom a žiakom Cenu sv. Gorazda

27.04.2022
Vzdelávanie a výchova

Laureáti získajú ocenenie za ich celoživotnú a oddanú pedagogickú prácu, výnimočné odborné a osobnostné kvality a zapájanie sa do rôznych projektov či výnimočné činy.

Záchrana života svojho kamaráta, zisk zlatej medaily na paralympijských hrách, inovatívny prístup k vzdelávaniu či celoživotná práca so žiakmi s telesným postihnutím. Po dvojročnej prestávke sa v piatok (29. 4.) večer v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu uskutoční slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania Ceny svätého Gorazda. Ocenenie učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj žiakom a študentom odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Laureáti získajú ocenenie za ich celoživotnú a oddanú pedagogickú prácu, výnimočné odborné a osobnostné kvality a zapájanie sa do rôznych projektov či výnimočné činy. Celkovo bude odovzdaných 90 medailí, cien a ďakovných listov v štyroch kategóriách. Tri kategórie budú venované pedagogickým a odborným zamestnancom v školstve.
"Povolanie učiteľa je poslaním. Pedagóg totiž ovplyvňuje životnú cestu svojich žiakov. Som hrdý na ľudí, ktorých oceníme, pretože sú vzorom pre žiakov, príkladom a inšpiráciou do života," uviedol Gröhling. Učitelia si prevezmú Veľkú medailu sv. Gorazda, Malú medailu sv. Gorazda a Ďakovný list sv. Gorazda aj za vedenie svojich žiakov a ich výsledky dosiahnuté na rôznych predmetových olympiádach.
Žiakom a študentom udelí minister školstva Ceny sv. Gorazda. Prevezmú si ich za mimoriadne výsledky v medzinárodných súťažiach a predmetových olympiádach, za preukázanie odvahy pri záchrane zdravia a ľudského života, za reprezentáciu SR na olympijských či paralympijských hrách, ale aj v záujmovo-umeleckej oblasti. Medzi ocenenými sú aj žiaci, ktorí mali proaktívny prístup k štúdiu a vynikali dosiahnutými výsledkami vo vzdelávaní. Morálne ocenenie bude udelené aj za ľudské nasadenie pri starostlivosti o ľudí bez domova v čase pandémie nového koronavírusu.

 

Zdroj: skolske.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte