Do Študentskej kvapky krvi sa zapojilo vyše 1400 študentov SŠ a VŠ

04.12.2009
Vzdelávanie a výchova

Do 15. ročníka Študentskej kvapky krvi, ktorú každoročne organizuje Územný spolok Slovenského Červeného kríža (SČK) Košice-mesto pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva, sa zapojilo 1407 študentov stredných a vysokých škôl, pričom 579 z nich darovalo krv prvý raz.

"V roku 150. výročia vzniku myšlienky založenia ČK sa počas tejto kampane uskutočnilo celkovo 3000 odberov krvi, z čoho polovicu tvorili študenti. Počet prvodarcov a fakt, že 450 z nich malo v tomto roku 18 rokov, hovorí o jedinečnosti tohto projektu," uviedla v príhovore počas slávnostného oceňovania študentov Lucia Cangárová, riaditeľka Územného spolku SČK. Ocenila tiež rozhodnosť a nezištnosť košických študentov a tiež fakt, že sa im podarilo dosiahnuť najlepší výsledok v rámci Slovenskej republiky.

Počas tohtoročnej Študentskej kvapky krvi sa zrealizovalo aj deväť mobilných odberov - či už priamo na školách alebo študentských domovoch. Zapojilo sa do nich 371 študentov. Priemerný vek študentov, ktorí v rámci projektu darovali krv, bol 19,7 roka. Piati študenti si dnes prevzali bronzovú plaketu profesora Jánskeho za 10 bezplatných odberov krvi. Striebornú plaketu za 20-násobné darovanie si prevzal študent Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Tomáš Horváth.

Zdroj: TASR

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte