Detská univerzita v Ružomberku sa teší na malých študentov

31.05.2016
Prevádzka školy
Vzdelávanie a výchova
Škola a rodina

Aj tento rok sa na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutoční Detská univerzita pre najmenších študentov. Bude prebiehať v dňoch 04.07. – 08. 07. 2016 a je zameraná na žiakov základných škôl vo veku od 8 do 14 rokov.

Organizáciu Detskej univerzity má pod patronátom Pedagogická fakulta, ale do samotnej realizácie sa zapojí aj Filozofická fakulta a Fakulta zdravotníctva.

Cieľom Detskej univerzity 2016 je poskytnúť deťom kvalitnú a primeranú alternatívu na trávenie voľného prázdninového času. Aktivity Detskej univerzity budú zamerané na jej motto – Cesta okolo sveta. Cestovať – presúvať sa cez jednotlivé oblasti vzdelávania a výchovy budeme pomocou prednášok a workshopov z biológie, informatiky, geografie, sociálnej práce, náboženstva, žurnalistiky, zdravotníctva, hudobnej výchovy a ruského jazyka. Deti navštívia divadelné predstavenie Divadla z Pasáže a v rámci exkurzie absolvujú prehliadku Spišského hradu. V rámci mimoriadneho Svätého roka milosrdenstva upriamime pozornosť aj na cestu k Bráne milosrdenstva na Spišskej Kapitule. Detská univerzita bude ukončená konferenciou a slávnostnou promóciou.

Anton Kulan

Foto:Anton Kulan

„Želáme si, aby sa cesta za poznávaním nového a hodnotného naplno rozvinula prostredníctvom programu, ktorý pre malých študentov spoločne pripravíme,“ vyjadrila svoju víziu koordinátorka Detskej univerzity Silvia Kaščáková.

Detská univerzita sa otvorí aj vďaka podpore samotnej univerzity, Grantovej agentúry Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a ďalším sponzorom – Albatros Media Slovakia Vydavateľstvo a distribúcia kníh, Dr. Josef Raabe Slovensko Odborné nakladateľstvo a projekt podporil aj mediálny partner Školský portál (skolskyportal.sk).

Anton Kulan

Foto:Anton Kulan

Bližšie informácie: du.ku.sk

→ všetky správy

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte