12 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
majky
Doplňujúce štúdium

Dobrý deň,
potrebujem od Vás poradiť, ako mám vhodne postupovať. Mám ukončené VŠ v odbore psychológia na UPJS v KE. Aktuálne ma prijali pracovať do materskej škôlky s tým, že si potrebujem doplniť vzdelanie. Je vhodnejšie urobiť si DŠ na strednej škole alebo na VŠ? Prípadne aký je rozdiel v uplatnení či zaradení do platovej triedy po ich skončení.
Vopred ďakujem za radu :)

Maria Pavlikova
Doplňujúce štúdium

Nie je mi jasné aké doplňujúce štúdium máte na mysli. Vy ste nekvalifikovaná učiteľka materskej školy. Potrebujete absolvovať ucelené štúdium učiteľstva pre materské školy. Ak ho absolvujete na úrovni stredoškolského vzdelania alebo vysokoškolského vzdelania prvého stupňa, budete zaradená do 6. platovej triedy. Ak získate vysokoškolské vzdelanie v odbore a v programe predškolská a elementárna pedagogika, zaradia Vás do 7. platovej triedy.

Lucia002
školský špeciálny pedagóg

Dobrý deň,

môžem podľa nového zákona platného od 9/2019 pracovať v bežnej ZŠ na pozícii školský špeciálny pedagóg s vzdelaním Mgr - sociálna práca + DPŠ + kvalifikačné štúdium v odbore špeciálna pedagogika, v študijnom programe špeciálna pedagogika, v špecializácii Pedagogika detí s poruchami správania a psychosociálne narušených (UK BA) + 5 rokov praxe ako asistent učiteľa? Na vysvedčení z kvalifikačného štúdia je uvedené, že získavam špeciálnopedagogickú spôsobilosť pre výchovnovzdelávaciu činnosť vo vzdelávacích programoch výchovy a vzdelávania v triedach a školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením.
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Školský špeciálny pedagóg je odborný zamestnanec. Aj keď od 1. 9. 2019 bude zaradený v kategórii pedagogických zamestnancov, kvalifikačné predpoklady by sa nemali oproti súčasnému stavu meniť. Vašim vzdelaním v súčasnosti nespĺňate kvalifikačný predpoklad na činnosť školského špeciálneho pedagóga podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 2 prvý diel časť II. Školský špeciálny pedagóg . Uvádzate to aj v otázke, že ste získali špeciálnopedagogickú spôsobilosť pre výchovnovzdelávaciu činnosť vo vzdelávacích programoch výchovy a vzdelávania v triedach a školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, (nie ste odborný zamestnanec).

Lucia002
Školský špeciálny pedagóg

Ďakujem za odpoveď.
Viete mi prosím povedať, na akú činnosť som teda kvalifikovaná? Osobne som komunikovala počas štúdia špeciálnej pedagogiky s dekankou UK BA prof. Vančovou, podľa ktorej po ukončení štúdia môžem pracovať v škole ako špeciálny pedagóg. Overovala som si to ja aj ďalšie kolegyne pred štátnicami v 9/2018.
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Školský špeciálny pedagóg

Špeciálny pedagóg je odborný zamestnanec v škole, je to pedagogický zamestnanec v špeciálnej škole, je to odborný zamestnanec v centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Každý z nich musí absolvovať štúdium špeciálnej pedagogiky, ale každý z iným zameraním, resp. s inými štátnymi skúškami. Počkajte do vydania novej vyhlášky, ktorá bude stanovovať kvalifikačné predpoklady pre všetky kategórie zamestnancov

Lucia002
Školský špeciálny pedagóg

Ďakujem Vám za odpoveď.

Ajka04
Pedagogické minimum

Dobrý deň, mám ukončenú Bc. Sociálna práca, a Mgr. Andragogika. Chcela by som pracovať v detskom domove,alebo v Centre voľného času alebo ako vychovávatelka. Bez pedagogického minima mi prijatie neakceptujú. Kde nabližšie k Martinu si môžem toto minimum študovať? Ďakujem za odpoveď.

JANA BABEĽOVÁ
Príplatok za štátnu jazykovú skúšku

Dobrý deň. Vyučujem na ZUŠ hru na klavír. Keďže mám ukončené len Konzervatórium, som v tej najnižšej platovej triede. Podľa nového školského zákona je možné získať príplatok aj za štátnu jazykovú skúšku, ktorú ja mám z nemčiny. Mám naň aj tak nárok, keď nevyučujem v odbore? Momentálne mám 60 kreditov, za ktoré mám príplatok, Je možné k tomuto príplatku navýšiť aj nejaké iné príplatky? Okrem iného pracujeme nadčasové hodiny zadarmo. Zmení sa v novom zákone aj v tomto niečo a o akú sumu je to navýšenie?

Zuziza
Doplnujuce studium

Dobry den.mam vystudovanu socialnu pracu magister a rada by som sa infomovala ci mozem niekde s touto skolou ucit a popripade kde a co alebo ci mi treba nejake Doplnujuce vzdelanie? Keby som chcela ucit anglictinu musim mat statnicu z aj a aj pedagogické minimum alebo staci statnica ? Dakujem

Zuzana94
DPŠ - prekladateľstvo a tlmočníctvo

Dobrý deň,
mám ukončený II stupeň vysokoškolského vzdelania v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo (anglický jazyk a ruský jazyk). Plánujem si dorobiť doplnkové pedagogické štúdium. Budem potom oprávnená vyučovať oba jazyky na základnej alebo strednej škole?
A potrebujem si vybrať na štúdium DPŠ školu, kde sú akreditované programy oboch jazykov? Alebo postačuje keď je akreditovaný na škole len anglický jazyk?
Ďakujem za odpoveď.

Ivanah
DPŠ

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či budem môcť učiť na ZŠ podľa novej vyhlášky. Mám získaný titul Ing. na EU v odbore Ekonomika a manažment podniku a v roku 2006 som ukončila DPŠ na TU -Katedra inžinierskej pedagogiky, kde som získala Osvedčenie o absolvovaní kurzu DPŠ a Vysvedčenie o pedagogickej spôsobilosti na odborné ekon. predmety a manažment. Poprípade, aké vzdelanie by som si mala doplniť, aby som mohla učiť napr. Matematiku.
Ďakujem.