5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Bia Bubko Urban...
Platová trieda

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať do akej platovej triedy mám byť zaradená na pozícii vychovávateľky v ŠKD. Mám vyštudovanú VŠ odbor Výživa ľudí (Ing.) nepedagogický smer a mám aj DPŠ na učenie odborných predmetov. Momentálne som začala pracovať v škole ako vychovávateľka na 82% a na 18% ako pedagogický asistent, pričom ma zaradili do 6 triedy ako vychovávateľa a do 5tej ako asistenta. (podľa toho čo som hľadala na internete, by som asi mala byť nekvalifikovaný zamestnanec s VŠ a to je 9. trieda) ???

Prosím o radú keďže som v tomto obore nová,
Ďakujem za každú odpoveď.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Neviem poúdiť Vaše zaradenie, pretože neuvádzate presne odkedy pracujete v školstve. Od 1. 1. 2019 sa platové triedy znižovali o tri triedy. Do 31. 12. 2018 to bola 8. a 9. platová trieda, od 1. 1. 2019 je to 5. a 6. platová trieda. Ste nekvalifikovaná vychovávateľka.

Bia Bubko Urban...
Platová trieda

Ďakujem za odpoveď, nevedela som, že sa platove triedy znižovali. Veď z každej strany som počúvala, že sa platy učiteľom dvíhajú a plus od januára o 10% sa mali dvihnúť a platové triedy sa znižovali ?.. zaujímavé. Na dané miesto som nastúpila koncom januára.

Annina
Platová trieda

Nie je podstatné že sa triedy znižovali, podstatné je to že sa platy zvyšovali o 10%. Prečíslovanie platových tried, to je čisto technická záležitosť. Treba si pozrieť zákony. a potom komentovať.

Lenka2006
Platová trieda

Dobrý deň,
Pani Mária Pavlíková chcem si overiť zaradenie platovej triedy. V súčastnosti pracujem na pozícií vychovávateľky na školskom internáte, na Spojenej škole internátnej. Mám ukončené Mgr. v odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (1.stupeň) a doplnila som si špeciálnu pedagogiku, ktorú mam tiež ukončenú. Taktiež som absolvovala adaptačné vzdelávanie a som vedená ako samostatný pedagogický zamestnanec. Na pozícií vychovávateľky pôsobím od školského roku 2014/2015 čo je tento rok už 4. v poradí a rok predtým som bola asistentkou učiteľa ( spolu 5 rokov v školstve). Zaradená som podľa nového v platovej triede 6. a podľa starého v triede 9. Chcem len vedieť či som bola zaradená správne podľa starých platových tried a teda aj po zmene teraz.