2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Gabika84
Nadčasy vedúcich zamestnancov

Dobrý deň prajem,
chcela by som sa opýtať, či si môže vedúci zamestnanec (okrem riaditeľa) vykazovať prácu nadčas a môže mu byť preplatená? Mám na mysli vedúcu ŠJ, účtovníčku. Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Nadčasy vedúcich zamestnancov

Každý zamestnanec môže vykazovať prácu nadčas, len ak ju vykoná na príkaz nadriadeného , prípadne po dohode s nadriadeným. Ak prácu nadčas vykoná účtovníčka alebo vedúca školskej jedálne, dohodne sa so zamestnávateľom, či jej bude za nadčasové hodiny vyplatený plat za prácu nadčas v súlade s § 19 zákona č. 553/2003 Z. z. alebo sa jej za túto prácu poskytne náhradné voľno.