4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Veronika.
Rozsirujuce studium 1-4

Dobry den, poprosila by som o radu. Pracujem v MS, kde som kvalifikovana. VS mam ale inu soc.pedagogika. pocula som, ze mozem si spravit DPS, potom vystudovat rozsirujuce studium prim.pedag. a budem tym padom plne kvalifikovana na 1-4 zs. Je to pravda? Nie som si tym ista kedze soc.pedagogika nie je ucitelsky smer...dakujem velmi pekne za pomoc , pekny den

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium 1 -4

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore sociálna pedagogika je nepedagogické vzdelanie. Preto musíte absolvovať doplňujúce pedagogické štúdium, čím získate pedagogickú spôsobilosť na vyučovanie na stredných školách. Ak následne absolvujete rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, budete kvalifikovanou učiteľkou pre prvý stupeň základnej školy.

Veronika.
Rozsirujuce studium 1-4

Dakujem velmi pekne za odpoved, ale este sa chcem opytat, musim aj napriek tomu robit dps, ked mam statnicu z Pedagogiky? Na internete som nasla toto:

Absolventi štúdia:

sú pripravení pôsobiť ako vysoko kvalifikovaní voľno-časoví pedagógovia a sociálni pedagógovia;
sú schopní vykonávať náročnejšie práce v štátnej správe, v oblasti sociálnych služieb, ale i práce súvisiace s edukačným výskumom;

Dakujem za pomoc

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium 1 - 4

Ak sa pýtate, či ste kvalifikovaná učiteľka prvého stupňa základnej školy, tak na to som Vám odpovedala a v rozšírení Vašej otázky, resp. citácie z internetu nevidím, že by ste citovali, že ste kvalifikovaná učiteľka pre 1. - 4. ročník.