4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
annab
Započítanie praxe učiteľky II.stupňa

Dobrý deň,

máme novú zamestnankyňu, ktorá má učiť Anglický jazyk na II. stupni ZŠ.

Predchádzajúce zamestnania:
HR špecialista v zahraničných spoločnostiach, interný lektor Ang. jazyka v zah. spoločnosti, SZČO - lektor Ang. jazyka - stále trvá ..... (2 deti MD,RD)

Započítanie praxe:
2x 3 roky MD,RD = 6 rokov
a môžme započítať aj roky lektorovania a SZČO - pomernou časťou 2/3, ak vyučovala dospelých a nie deti?

Ďakujem

Maria Pavlikova
Započítanie praxe učiteľky II.stupňa

Inú prax ako pedagogickú započítate tak ako to máte upravené vo vnútornom mzdovom predpise. Za započítanie praxe v plnej miere zodpovedá zamestnávateľ. Dobu materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky započítate v súlade s § 6 ods. 4 písm. c) bod 1 a bod 2 a § 5 zákona č. 553/2003 Z. z. Môže to byť aj dvakrát tri roky, ale nie je to paušál, započítate jej ju podľa skutočnosti. Neuvádzate žiadne konkrétne údaje. Dvakrát tri roky ja maximum.

zuzana888
Zapocitana prax

Dobry den,

Chcela by som sa spytat, ako je to so zapocitanim praxe, ak som 10 rokov ucila na VS (7 rokov + 3 roky materska a rodicovska) a od februara ucim na strednej odbornej skole. Je nejaky zakon, ktory urcuje, ci sa mi prax uznava alebo nie? Zaradili ma ako zacinajuceho ucitela, je to spravne zaradenie, ako som na VS ucila 1. a 2. rocniky studentov rovnakeho veku ten isty predmet, co ucim aj teraz na SOS? Dakujem.

Maria Pavlikova
Započítaná prax

Pri započítaní praxe zamestnávateľ postupuje podľa vnútorného mzdového predpisu alebo pracovného poriadku, ktorý musí byť v súlade s § 6 zákona č. 553/2003 Z. z. Pedagogická prax je v súlade s § 3 zákona č. 317/2009 Z. z. súbor činností vykonávaných priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou a ostatnými činnosťami s ňou súvisiacimi. Priama výchovno-vzdelávacia činnosť je činnosť, ktorou sa uskutočňuje školský vzdelávací program. Prax na vysokej škole nie je pedagogickou praxou, ale zamestnávateľ ju môže započítať do ostatnej praxe v plnom rozsahu. Ak ste v regionálnom školstve nepracovali, Vaše zaradenie do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec je v súlade s § 60 ods. 10 zákona č. 317/2009 Z. z. správne. Dobu materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky sa započítava v súlade s § 6 ods. 4 písm. c) bod 1 a bod 2 a § 5 zákona č. 553/2003 Z. z.