17 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Mária Beháňová
Asistent učiteľa

Dobrý deň,
prosím o stanovisko:
mám ukončenú VŠ Mgr. soc. práca a DPŠ v súlade s par.46 ods.1až 5 zákona 138/2019 na výkon činnosti učiteľa SŠ pre odborné predmety nadväzujúce na odbor soc.práca. Spĺňam kvalifikačné podmienky na prácu asistenta učiteľa? Ak áno, do akej platovej triedy by som bola zaradená? Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Kvalifikačné predpoklady na činnosť pedagogického asistenta v súlade s vyhláškou MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 6 spĺňate a máte byť zaradená do 5. platovej triedy ako začínajúca a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania do 6. platovej triedy ako samostatný pedagogický asistent.

Kamila Mihaliková
Integrácia v mš

Dobrý deň, aký je postup pri vybavovaní asistenta učiteľa pre dieťa so zdravotným znevýhodnením do materskej školy?

Maria Pavlikova
Integrácia v mš

Pridelenie pedagogických asistentov sa vybavuje na regionálnom úrade školskej správy (bývalý okresný úrad v sídle kraja, odbor školstva). Tam Vás usmernia, aký je postup a čo je potrebné predložiť.

Kamila Mihaliková
Integrácia v mš

Ďakujem pekne a ešte jedna otázka, vybavuje to rodič ale riaditeľ MŠ?

Maria Pavlikova
Integrácia v mš

Je to pedagogický asistent, asistent učiteľa, vybavuje to riaditeľ školy.

Lenka Petráková
Asistent

Prosím ešte taka otázka da sa prijať v rámci projektu ktorý je financovaný, prijat nekvalifikovaneho asistenta a dať mu tu podmienku dorobiť si školu? Ďakujem

Maria Pavlikova
Asistent

Zákon č. 138/2019 Z. z. v § 83 ods. 1 umožňuje získať kvalifikačný predpoklad aj pedagogickému zamestnancovi, ktorý prvýkrát nastupuje do pracovného pomeru v školstve a nezískal pedagogickú spôsobilosť. Či je umožňujú podmienky projektu, to ja naozaj nemám odkiaľ vedieť. Spýtajte sa v projektovej organizácii.

MarianaF
vedúci zamestnanec

Dobrý deň, spĺňa kvalifikačné predpoklady na pozíciu riaditeľa odborný zamestnanec, ktorý ma ukončené vzdelanie ako psychológ, I. atestácia - rigorózna skúška zo sociálnej práce, II. atestácia - sociálny pedagóg? Zaradený by mal byť do platovej triedy 8? Ďakujem

Ralanka
Asistent ucitela

Dobry vecer chcem sa opytat mam ukončenú strednú priemyselnú školu strojnícku odbor technicky manažment a chcem sa stať asistentom učiteľa ci uz na klasickej ZŠ alebo špeciálnej pre 1 stupeň ci sa to nerozlišuje podla stupňov? Aké vzdelanie k tomu potrebujem ? Dakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Asistent učiteľa je pedagogický asistent. Kvalifikačné predpoklady pre pedagogického asistenta sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 6. Nerozlišuje sa, na akej škole pedagogický asistent pôsobí. V každom prípade musí mať pedagogické vzdelanie, minimálne na úrovni úplného stredného odborného vzdelania, prípadne nadstavbového štúdia.

BTomcová
ANJ na škole s vyučovacím jazykom maďarským

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či na strednej škole s vyučovacím jazykom maďarským musí učiteľ cudzieho jazyka mať maturitnú skúšku, štátnicu, prípadne jazykovú skúšku z maďarského jazyka

marb
Pedagogický asistent

Dobrý deň, mám ukončené VŠ vzdelanie (Ing.). Od roku 2013 vyučujem na ZŠ anglický jazyk ( mám urobenú všeobecnú štátnu skúšku).
Mám záujem o prácu pedagogického asistenta. Ak sa nemýlim, mala by som absolvovať DPŠ. Videla som, že DPŠ je rozdelené na základné a rozširujúce a neviem, ktoré z nich by v mojom prípade bolo potreba.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Pedagogický asistent

Myslím, že musíte absolvovať obidva moduly DPŠ, resp. také doplňujúce pedagogické štúdium, kde budete mať na vysvedčení uvedené, že ste získali pedagogickú spôsobilosť na pracovnú činnosť v kategórii pedagogický asistent.

marb
Pedagogický asistent

Dobrý deň, ďakujem za Vašu odpoveď. Prosím Vás, ten základný modul spočíva v tom, že musím absolvovať DPŠ pre odbor, ktorý som vyštudovala na VŠ? V odbore sa totiž už roky nepohybujem, ani ho nechcem vyučovať.
Ďakujem!

Maria Pavlikova
Pedagogický asistent

Už som Vám odpovedala. Najprv musíte získať pedagogickú spôsobilosť k odboru, ktorý ste vyštudovali a následne rozširujúci modul pre pedagogického asistenta. Nemusíte učiť vo svojom odbore, ale taký je postup. Na vysvedčení musíte mať uvedené, že ste získali pedagogickú spôsobilosť na pracovnú činnosť v kategórii pedagogický asistent.

marb
Pedagogický asistent

Ďakujem, teraz je mi to už jasné.