24 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
katushka
kvalifikácia pre MŠ

Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o pomoc
- mám ukončený II. stupeň VŠ odbor sociálna práca, DPŠ (sociálna práca) a štátnicu z anglického jazyka (štátna jazyková škola)
- v minulosti som učila v ZŠ anglický jazyk na 2. stupni a mám ukončené aj adaptačné vzdelávanie
- ak by som chcela učiť v MŠ stačí mi 2 ročné rozširujúce štúdium predškolská a elementárna pedagogika?
stretla som sa s informáciou že v prípade, že by som mala absolvované rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky tak môžem učiť aj v MŠ aj I. stupeň ZŠ
- bude mi platiť adaptačné vzdelávanie pre učiteľa ZŠ aj v MŠ?
- v akej platovej triede by som bola potom zaradená?
ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Kvalifikácia pre MŠ

Ak absolvujete rozširujúce štúdium predškolskej a elementárnej pedagogiky, budete kvalifikovaná učiteľka pre materskú školu, ak absolvujete rozširujúce štúdium pre primárnu pedagogiku, budete kvalifikovaná učiteľka pre prvý stupeň základnej školy. Štátne skúšky na týchto štúdiách sú veľmi rozdielne a nie je to univerzálne štúdium pre všetky druhy škôl. Adaptačné vzdelávanie Vám platí a zaradenie do platovej triedy závisí od toho, čo vyštudujete a kde budete učiť.

Veronika Migrova
Prosba o pomoc

Dobry den, chcela by som sa opytat, mam ukoncenu strednu pedagogicku skolu, taktiez l. Stupen vysokoskolskeho vzdelania v odbore pedagogika, chcela by som pracovat v mš. Staci mi ked si dorobim rozširujuce študium pre predprimarne vzdelavanie? Alebo akou cestou sa mam vybrat aby som bola kvalifikovana ucitelka v materskej skole. Prosim o radu, vopred dakujem, s pozdravom migrova

Maria Pavlikova
Prosba o pomoc

V akom zameraní máte ukončenú strednú pedagogickú školu a vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa. Je učiteľského zamerania ? Aké máte štátne skúšky ?

Jana Gondová 2
Zaradenie

Dobrý deň. Mám ukončene sš štúdium učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo. Potlm VŠ učiteľstvo pre 1.stupen ZŠ. Mam 11 rokov praxe ako učiteľka zš, chcela by som sa spýtať ci sa mi ráta prax ak by som chcela nastúpiť ako učiteľka v MŠ? Do akej platovej triedy by som bola zaradená? Ďakujem

Maria Pavlikova
Zaradenie

Ak budete pracovať ako učiteľka základnej školy, prax získaná ako učiteľka materskej školy je prax pedagogická a v plnej miere sa započítava. Zaradená budete rovnako ako v základnej škole do 7. platovej triedy.

Bea S
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
mám ukončené stredoškolské vzdelanie učiteľka MŠ-vychovávateľka a druhý stupeň VŠ odbor pedagogika (Mgr.), mám 18 rokov praxe ako učiteľka MŠ. Chcela by som sa opýtať na zaradenie do platovej triedy. A ešte by som sa chcela opýtať do ktorej platovej triedy budem zaradená po ukončení prvého atestačného vzdelávania ako učiteľka MŠ. Ďakujem za odpoveď.

Bea S
Zvýšenie kvalifikácie

Dobrý deň,
ja som Vám písala pred pár dňami ohľadom zaradenia do platovej triedy. Mám vyštudovanú strednú školu pedagogickú(učiteľka MŠ, vych.), 2 stupeň vysokoškolského vzdelania(Mgr.) odbor pedagogika,18 rokov praxe, som zaradená do 6.platovej triedy. Chcela by som sa opýtať akým spôsobom by som si mohla zvýšiť kvalifikáciu? Teda aj posun do vyššej triedy. Atestáciou prídem o kredity, zníži sa mi plat a do vyššej triedy sa neposuniem. Je nejaká iná možnosť, okrem 5 ročného štúdia predškolskej pedagogiky? Ďakujem za Vás čas.

Maria Pavlikova
Zvýšenie kvalifikácie

Na Vašu predchádzajúcu otázku som Vám odpovedala 7. 11. Atestáciou o kredity neprídete. Na získanie kvalifikácie stačí aj rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ak Vaše vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore pedagogika nie je v špecializácii školská alebo predškolská pedagogika, tak máte byť zaradená do 6. platovej triedy. Po vykonaní atestácie, ktorá bude nadväzovať na to vzdelanie, ktorým plníte kvalifikačný predpoklad, teda stredoškolské vzdelanie budete naďalej zaradená v 6. platovej triede.

turistika 1971
zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň,
prosím o radu:
prijali sme asistenta učiteľa do materskej školy, má VŠ vzdelanie II. stupňa sociálna práca, bola zaradená do 5. platovej triedy ako začínajúci pedagog. zamestnanec, momentálne ukončila adaptačné vzdelávanie, od 1.9. nastúpila na strednú školu na doplnenie kvalifikačného vzdelania do MŠ. Moja otázka : po ukončení adaptačného vzdelania ostáva stále v 5. platovej triede? a až po ukončení dvojročného vzdelania na strednej škole sa posúva do 6. platovej triedy? ďakujem za odpoveď

ešte jedna otázka :
prijali sme na zastupovanie do materskej školy p. učiteľku s VŠ vzdelaním 2. stupňa V ZŠ, započítavajú sa jej roky odrobené v ZŠ, aj keď robí momentálne v MŠ?

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

V prvom prípade uplatníte § 83 ods. 1 a ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania ju zaradíte do 6. platovej triedy. V druhom prípade každá pedagogická prax sa započítava plne bez ohľadu na kategóriu pedagogického zamestnanca, v ktorej bol zaradený pred preradením, t. j. pred zmenou kategórie.

turistika 1971
zaradenie p. učiteľkydo platovej triedy

Dobrý deň,
ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.....

ešte by som sa Vás chcela opýtať :
zaradenie do platovej triedy, p. učiteľky, ktorú sme prijali na zastupovanie počas PN do materskej školy na dobu určitú na dva mesiace. Má vyštudovanú dievčenskú strednú odbornú školu, Vysokoškolsé vzdelanie 2. stupňa, odbor slovenský jazyk a literatúra- pedagogika, momentálne od 1.9. študuje na strednej pedagogickej súkromnej škole odbor učiteľstvo pre MŠ- doplnkové štúdium na 2 roky/, nemá adaptačné vzdelávanie./ nebudeme jej ho robiť, lebo je u nás len 2 mesiace/. Zaradili sme ju do 5. platovej triedy, je to správne? ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie p. učiteľky do platovej triedy

Vaša pani učiteľka je začínajúca, patrí jej zaradenie do adaptačného vzdelávania v súlade s § 51 ods. 6 zákona č. 138/2019 Z. z. do piatich dní od vzniku pracovného pomeru a má nárok na vyplácanie príplatku začínajúceho pedagogického zamestnanca podľa § 14c zákona č. 553/2003 Z. z. od prvého dňa pracovného pomeru. Zaradenie do 5. platovej triedy je správne.

SzumovaKvetoslava
kvalifikácia na ZŠ pomoc

Dobrý deň prajem, aj ja Vás poprosím o radu, pomoc.
na UMB v BB som vyštudovala Bc. Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy
Mrg. Učiteľstvo technických odborných predmetov
Od 1 .9 som nastúpila na ZŠ ako pedagogický asistent . Na ZŠ chýba učiteľ informatiky chcela by som sa opýtať či by som predmet informatika mohla vyučovať mojou školou. Či už ako nekvalifikovaný učiteľ alebo kvalifikovaný ???Podľa mňa nie som kvalifikovaná na to aby som učila informatiku a chcela by som sa ešte do budúcna opýtať ako by som sa mohla stať kvalifikovanou a dopracovať sa ku tomu aby som mohla byť kvalifikovaná na ZŠ na predmet informatika.
ďakujem

Maria Pavlikova
Kvalifikácia na ZŠ pomoc

Máte vyštudované učiteľstvo technických predmetov, ste teda učiteľka. Aby ste boli kvalifikovaná na vyučovanie predmetu informatika, musíte absolvovať rozširujúce štúdium tohto predmetu.

Michaela K
MŠ - nutné doplniť si vzdelanie?

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom kvalifikácie do materskej škôlky. Mam Mgr. učiteľstvo všebecnovzdelávacích predmetov SJ a literatúra a AJ a literatúra, 2.stupeň a stredné školy. Po troch rokoch na VŠ som absolvovala štátnice z pedagogiky a psychológie. Po ukončení VŠ som vycestovala do zahraničia (Anglicko), kde stále žijem. Na základe mojho vzdelania a predmetov, ktoré som študovala, mi bol diplom uznaný a získala som QTS (qualified teacher status) status učiteľa, ktorý ma oprávňuje pracovať s predškolským vekom ako plne kvalifikovaný pedagóg . Mometálne si robím Montessori špecializáciu a zo súkromného sektora sa presúvam do súkromnej škôlky.

Čo ma čaká po návrate domov? Je moje vzdelanie dostačujúce na prácu v materskej škôlke na Slovensku?(mám pocit, že anglický status učiteľa a skúsenosť a práca zo škôlky zo zahraničia mi síce pomôcť môžu, no do vyššej platovej triedy ma to pravdepodobne nedostane). Ako postupovať a aké vzdelanie je nutné si doplniť? Aká je možná najvyšsia platová trieda vrámci práce učiteľa v materskej škôlke? (Bohužiaľ sa v našich platov. triedach vôbec nevyznám, v živote som na Slovensku nepracovala, som v zahraničí vyše 10 rokov. Uvažujem však o návrate domov, kde by som sa naďalej chcela venovať práci s deťmi v predškolskom veku.

Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď a usmernenie.

S pozdravom,

Michaela

Maria Pavlikova
MŠ - nutné doplniť si vzdelanie?

Na základe uvedeného vzdelania možno konštatovať, že nie ste kvalifikovaná učiteľka materskej školy. V platových triedach sa nevyznáte, tak najvyššia platová trieda, ktorú môže získať učiteľka materskej školy je 9. platová trieda, ktorej zodpovedá vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore a programe predškolská a elementárna pedagogika a vykonanie prvej a druhej atestácie. Takéto zaradenie prichádza zhruba po 11 rokoch praxe.

Michaela K
MŠ, platové triedy a uplatnenie vzdelania zo zahraničia

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď pani Pavliková. Mala by som na Vás ešte pár otázok.

V akej platovej triede sa nachádzam ako nekvalifikovaná učiteľka MŠ?

V akej platovej triede sa nachádzam, ak by som pôsobila vo svojom odbore, tj. ako učiteľka na druhom stupni ZŠ a SŠ (mám vyštudované učiteľstvo SJ a literatúra a AJ a literatúra, 2.stupeň a stredné školy).

Ak som správne pochopila z ďalších príspevkov, na získanie kvalifikácie stačí aj rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky na strednej škole, ktoré trvá dva roky. Predpokladám, že toto štúdium je diaľkového charakteru. Ak by ste mi to mohli potvrdiť prosím a zároveň uviesť, do akej platovej kategórie by som bola zaradená počas štúdia a po jeho dokončení.

Do akej platovej kategorie by som bola zaradená, ak by som si urobila prvý stupeň VŠ s týmto zameraním?

Je toto hodnotenie a systém platových tried uplatnený aj v súkromnych škôlkach?
(Orientujem sa na Montessori škôlky).

Ako postupovať, ak si toto vzdelanie doplním v zahraniči a chcem si ho uplatniť na Slovensku? Na akú inštitúciu sa obrátit? MŠ SR? Je vzdelanie zo zahraničia právoplatne uznané?

ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE ZA VÁŠ ČAS A ODPOVEDE.

S pozdravom,

Michaela

Maria Pavlikova
MŠ, platové triedy a uplatnenie vzdelania zo zahraničia

Ako nekvalifikovaná učiteľka materskej školy by ste boli zaradená v 6. platovej triede. Ako kvalifikovaná učiteľka druhého stupňa základnej školy a strednej školy v 7. platovej triede. Po absolvovaní učiteľstva pre materské školy na strednej škole, budete zaradená v 6. platovej triede. Po absolvovaní rozširujúceho štúdia predškolskej pedagogiky na vysokej škole do 7. platovej triedy. Po absolvovaní prvého stupňa vysokej školy v programe predškolská pedagogika do 6. platovej triedy. Súkromné školy, ak sú zaradené do siete škôl platia rovnaké podmienky vzdelania ako pre štátne školy. Vzdelanie v zahraničí posudzuje stredisko na uznávanie dokladov na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Michaela K
MŠ, platove triedy a uplatnenie vzdelania zo zahranicia

Dakujem velmi pekne za vsetky zodpovedane otazky a Vasu pomoc!

Michal.P.
Kvalifikácia pre MŠ

Dobrý deň,
chcem sa Vás opýtať, či môžem ako vyštudovaný učiteľ pre základné školy 2. stupňa a gymnáziá učiť/pracovať na materskej škole. Chcel by som totiž zriadiť vlastnú materskú školu a zaujímalo by ma, či mi moje vzdelanie na to postačuje. Ďakujem
S pozdravom Michal

Maria Pavlikova
Kvalifikácia pre MŠ

Kvalifikačné predpoklady na pracovnú činnosť v materskej škole sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. Samotné vzdelanie, ktoré uvádzate, bez predškolskej pedagogiky, nie je plnením kvalifikačného predpokladu na túto činnosť. Ak uvažujete o funkcii riaditeľa, musíte mať aj prvú atestáciu.

Michal.P.
Ďakujem

Ďakujem Vám veľmi pekne. Pomohli ste mi.